KÁČEROVA PROVOKÁCIA

Ľudia už majú junty podvodníkov, amatérov a plagiátorov plné zuby.

Foto Darina Čermáková/SITA
Dátum 12.03.2023

Svet je vo vojne. Nie je oficiálne vyhlásená, ale tým nie je o nič menej reálna. Je do nej zapojená celá konvenčná vojnová mašinéria Západu a v americkom štýle pomalého varenia žaby postupne eskaluje: najprv húfnice, potom Himarsy, teraz tanky, chystajú sa rakety, stíhačky a potom... Hrozba priameho zapojenia vojsk Západu do vojny na Ukrajine nikdy nebola taká veľká. A niet pochýb, že ak na to príde, Slovensko, ako ten najposlušnejší malý ratlík z natovskej svorky, sa s nadšením, vrtiac chvostom, pridá a tiež pošle svojich vojakov zomierať na historicky ruskú zem. Jasne to ilustruje už to, ako ochotne ideme poslať na Ukrajinu všetky zbrane ešte skôr, než to dostaneme príkazom.

Už je verejne známe, že USA spáchali obludnú teroristickú sabotáž na plynovodoch Nord Stream, čo samo osebe by inde vo svete bolo dôvodom na vojnu medzi Nemeckom a USA. V tejto situácii je pre Ríšu o to dôležitejšia úloha jej najvernejších a najužitočnejších idiotov – krajín východnej Európy vrátane Slovenska. Sú zázemím a zásobárňou potravy pre delá, jedine na ich úkor by vojna s Ruskom mohla byť pre euroatlanťanov výhodná. Preto Ríša nesmie dovoliť, aby protiruský front narúšali neposlušné štáty, ako napríklad Maďarsko, a robí všetky možné opatrenia, aby sa takáto krajina poslušne zaradila do jednotného šíku.

A niet pochýb, že ak na to príde, Slovensko, ako ten najposlušnejší malý ratlík z natovskej svorky, sa s nadšením, vrtiac chvostom, pridá a tiež pošle svojich vojakov zomierať na historicky ruskú zem.

Káder globalistov

Z tohto súdka je aj nedávna „kauza“ ministra Káčera a jeho výrok o tom, že Maďarsko by chcelo zaútočiť na Slovensko a uchmatnúť si naše územie. Tento top káder globalistov si do Orbánovho Maďarska kopol s jasným zámerom: pred voľbami poškodiť slovensko-maďarské vzťahy, aby sa náhodou po slovenských voľbách nezačal v strednej Európe a na Balkáne až po Turecko črtať pás trochu slobodnejších štátov, ktoré by mohli jedného dňa zabudnúť na staré spory a uvedomiť si, kto je spoločný nepriateľ. (Keď sa pozriete na mapu, začne to dávať zmysel: Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Srbsko, Bulharsko, Turecko...) Západ totiž veľmi dobre vie, aké sú na Slovensku nálady, že ľudia už majú junty podvodníkov, amatérov a plagiátorov naozaj plné zuby, a že sa k moci chystá opozícia.

Aj preto bolo dôležité stretnutie zo začiatku februára, na ktorom sa predseda Smeru-SD Robert Fico stretol s veľvyslancami USA, Veľkej Británie a viac ako dvadsiatich krajín EÚ. Navonok iba formálne stretnutie bolo v skutočnosti o ujasnení kľúčových postojov možnej budúcej slovenskej vlády, ak by v nej hrala dôležitú úlohu strana Smer-SD. Dopadlo vzájomne neuspokojivo: Fico veľvyslancom otvorene opísal pomery na Slovensku, likvidáciu právneho štátu a totalitnú snahu vládnej junty za každú cenu kriminálne zlikvidovať opozíciu, ale nedočkal sa pochopenia – Západ pred Ficom celkom jasne dáva prednosť vládnucej partii kompradorov, ktorá poslušne plní príkazy centrály. Ani veľvyslanci však neboli potešení a nedočkali sa pochopenia v tej jedinej veci, ktorá ich zaujímala: či sa Slovensko aj po zmene vlády bude aktívne podieľať na zástupnej vojne Západu proti Rusku na Ukrajine. Fico im úplne priamo a otvorene povedal, že on žiadne zbrane na Ukrajinu dávať nebude. Veľvyslancov to vyviedlo z miery a v svojich tlačových reakciách boli na diplomatické pomery naozaj ostrí: vyjadrili obavy z politiky Smeru, spomínali, že Smer o tej vojne šíri dezinformácie a lži. Fico im totiž pravdu o pokrytectve a zákernosti Západu chrstol priamo do očí. Spomenul napríklad, že je veľmi nebezpečným nepochopením atmosféry v Rusku, ak Nemecko chce poslať na Ukrajinu 14 tankov Leopard II a 88 Leopardov I s rovnakými krížmi, aké sa valili do bývalého ZSSR v júni 1941. Pripomenul tiež, že za tieto dve čísla 14 a 88 bol u nás odsúdený a prišiel o mandát opozičný politik, ktorý pritom neposielal tanky na zabíjanie ľudí, ale eurá chudobnej rodine.

Atmosféra rozkladu a chaosu

Vláda bola odvolaná ešte vlani, predčasné voľby majú byť o rok neskôr, len päť mesiacov pred termínom tých regulárnych... Inokedy by nad tým človek zakrútil hlavou, ale v pomeroch, aké tu panujú od roku 2020, to už ani nikoho neprekvapuje. V parlamente aj vo vláde ostávajú tí istí ľudia, ktorí sa tu tri roky ruvali ako psi a nie je žiadny rozumný dôvod si myslieť, že to odteraz bude iné. Atmosféra rozkladu a chaosu je taká hustá, že nielen opozícia, ale už aj extrémne slniečkoví poslanci ako Miroslav Kollár a dokonca aj prezidentka Čaputová chcú skorší termín volieb. „Každý ďalší deň bezvládia a pretekov v populizme je hrozbou pre budúcnosť Slovenska, lebo zvyšuje šancu na volebný úspech extrémistov,“ píše dokonca aj Denník N. Ťažko povedať, ako to dopadne, časť koalície trvá na septembrovom termíne. Tak či onak, do volieb sa republika v zajatí neodvolateľnej odvolanej zombie-vlády bude zmietať v politickej agónii. O čom to dovtedy bude? Každému je jasné, že to bude populistické predvolebné peklo vo voľnom štýle, z ktorého sme už čo-to mali možnosť skúsiť.

Matovičove „atómofky“

Začalo sa to obedmi zadarmo. Keď poslanec Hlasu-SD Erik Tomáš predložil v parlamente návrh znovu zaviesť pre školákov obedy zadarmo, ktoré po voľbách 2020 táto koalícia zrušila, jeho návrh neprešiel, aby vzápätí s takýmto návrhom prišla koalícia a schválila si ho. „Tým vlastne priznali, že kým vládli, celé roky nespravodlivo okrádali deti o teplé jedlo a ničili životy slovenským rodinám,“ okomentoval to poslanec Ľuboš Blaha. Mimochodom, má to platiť od mája. To sú dva školské mesiace. Potom sú prázdniny a po nich... voľby. Takže to bude platiť nová vláda, o ktorej už aj sama dnešná koalícia mlčky viac-menej priznáva, že najskôr jej podstatu budú tvoriť dve veľké socdem strany Smer-SD a Hlas-SD.

Podobne koaličná junta nedávno opätovne schválila príspevok sto eur pre prváčikov, ktorý po voľbách 2020 zrušila. A pamätáte sa, ako vtedy s veľkou slávou zrušili aj bankový odvod? Vraj je to veľmi nefér voči chúďatám zahraničným bankám, ktoré na Slovensku podnikajú s odretými ušami, takže každoročne odtiaľto vyvážajú zisk sotva pár stoviek miliónov. Nuž a teraz ho idú znovu zaviesť...

Vrcholom hitparády však je Matovičova „atómofka“: šialený návrh dať 500 eur každému, kto sa zúčastní na voľbách. A najmä jeho šokujúce vysvetlenie, kde tú miliardu a pol na takúto volebnú korupciu vziať: vraj tie peniaze by Smer a Hlas po voľbách aj tak rozkradli, takže vlastne tým rozpočet nijako nebude ochudobnený... Mimochodom, táto junta za tri roky svojho šafárenia zvýšila štátny dlh o niekoľko desiatok miliárd eur, takže by z nich ešte spokojne mohli mať niečo ušetrené na predvolebnú korupciu. Napríklad na dramatické zvýšenie dôchodkov mesiac pred voľbami alebo niečo podobné. Napokon, ďalej by to aj tak mala platiť budúca vláda, takže prečo nie, všakže?

Kto seje vietor, žne búrku 

Bude aj horšie. Kto seje vietor, žne búrku. Matovičova junta postavila už veľa rokov pred voľbami 2020 svoj politický marketing na polopravdách o korupcii a na klamstvách o tom, ako by to oni vedeli, mohli a chceli zmeniť. A po voľbách potom urobili všetko pre to, aby stoj čo stoj ovládli celý štát bez ohľadu na použité prostriedky. Normálnym spôsobom by teraz už voľby nevyhrali, podvod typu Počiatkova vila môže vyjsť len raz za čas. A teraz sa boja, že by po voľbách mohli spadnúť presne do tej jamy, ktorú už tri roky za pomoci NAKA a korupčných kajúcnikov pre svojich nepriateľov tak usilovne kopú. Matovičov, Lipšicov a Mikulcov valec preto musí ísť na plný plyn, do septembra už príliš veľa času nezostáva. Matovič dokonca otvorene hovorí, že potrebuje neskorší termín volieb, aby stihol pozatvárať opozíciu. Čo dodať...

Aby mohli misiu zrealizovať, musia odstrániť poslednú prekážku: generálneho prokurátora a paragraf 363. Potom sa bude môcť justičné eldorádo v gestapáckom štýle rozbehnúť naplno. V praxi to pekne dokumentuje napríklad prípad Imrecze, kde kajúcnik za spreneveru 18 miliónov dostal podmienku a dvestotisícovú pokutu. Blaha to komentuje takto: „Matematika nepustí. Chalan je v zisku 17 miliónov 800-tisíc. A do basy nepôjde. Vyplatilo sa. Super kšeftisko. Stačilo si navymýšľať nezmysly na politikov Smeru, krivo ich poobviňovať a vybavené – Lipšicov mäsiar Repa sa s ním takto kráľovsky dohodol. To je tak – keď kradnete milióny, ale ste ich človek, tak dostanete podmienočku a lup si môžete nechať, no keď vás obvinia z úplatku zopár tisíc ako v prípade Dušana Kováčika, tak idete do basy na osem rokov natvrdo, aj keď celé vaše obvinenie stojí na klamstve jedného mafiána. A o všetkom rozhodne Tódovej kamoška Pamela Záleská. Kováčikovi osem rokov, Imreczemu podmienku. Lebo tak si to želala Lipšicova mafia. A Matovič. Tá istá Záleská strčila do cely smrti aj Milana Lučanského.“

Najbližšie mesiace teda budú o dvoch veciach: o bezbrehej predvolebno-korupčnej kreativite a o veľkolepom finále kriminálnej epopeje Matoviča, Mikulca, Hamrana, Lipšica a spol. o tom, ako dostať lídrov opozície za mreže a tým sa zachrániť. Máme sa na čo tešiť.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.