KALIŇÁK: DANKO BY BOL DOBRÝM PREDSEDOM PARLAMENTU

Miesto predsedu NR SR sa uvoľnilo po víťazstve Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách. Hlas-SD nominoval do funkcie Rašiho. Premiér v apríli povedal, že nomináciu rešpektuje, naďalej si však myslí, že pre stabilitu vládnej koalície by bolo lepšie, keby bol predsedom NR SR Danko ako šéf koaličnej SNS.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 04.06.2024

Šéf koaličnej SNS Andrej Danko by bol dobrým predsedom parlamentu. V rozhovore Otvorene s Annou Vargovou na Rádiu Slovensko to uviedol minister obrany Robert Kaliňák, ktorý to spolu s premiérom Robertom Ficom (obaja Smer-SSD) považujú za dobrý návrh. „Myslím si, že táto diskusia sa rozbehne po eurovoľbách. Nejaké odpovede budeme mať do konca júna. Pre stabilitu a vyváženosť koalície je to dobrý návrh,“ povedal Kaliňák.

Obsadenie postu predsedu Národnej rady SR je podľa neho na dohode SNS a Hlasu-SD. „Nemá to prečo uškodiť Hlasu ani SNS,“ poznamenal minister. Doplnil, že koaličná zmluva sa rodila v čase, keď ešte nebol zvolený nový prezident, a môže aj nemusí byť otvorená. „Dohoda je nad samotné písmo,“ skonštatoval Kaliňák.

Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) reagoval, že Danko bol predsedom NR SR a má skúsenosti. Eviduje Dankovu politickú požiadavku byť šéfom parlamentu. „Strana Hlas aj svojím uznesením na sneme v sobotu (1. 6.) potvrdila, že tento post patrí v zmysle koaličnej zmluvy kandidátovi za stranu Hlas,“ tvrdí.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na sobotnom sneme strany zdôraznil potrebu stability koalície, aby mohla vláda plniť svoj program. Vyzval partnerov na rešpektovanie koaličnej zmluvy a trvá na nároku Hlasu-SD na post šéfa parlamentu. Zároveň vo víkendových diskusných reláciách zopakoval nomináciu ministra investícií a podpredsedu Hlasu Richarda Rašiho.

Miesto predsedu NR SR sa uvoľnilo po víťazstve Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách. Hlas-SD nominoval do funkcie Rašiho. Premiér v apríli povedal, že nomináciu rešpektuje, naďalej si však myslí, že pre stabilitu vládnej koalície by bolo lepšie, keby bol predsedom NR SR Danko ako šéf koaličnej SNS.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.