KALIŇÁK: ŠPÁRANIE V NOSE NEMÔŽE BYŤ HLAVNOU AGENDOU MIEST A OBCÍ

Hovorca ZMOS-u Michal Kaliňák upozorňuje, že mnohé mobilné odberové miesta sú dnes už len chladdnokrvným biznisom.

Foto 
Dátum 21.02.2021

Špáranie v nose nemôže byť hlavnou agendou miest a obcí, vraví riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák. Tvrdí, že treba nechať samosprávam voľnú ruku na naštartovanie ekonomiky. Opozičné politikárčenie, ktoré má popudzovať predstaviteľov samospráv proti vláde, je nezmysel. Výroky ministra obrany SR Jaroslava Naďa, ktoré vyslovil vo štvrtok (18. 2.), ostro odmietli v diskusnej relácii TA3 hovorca Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák i poslanec Národnej rady SR a primátor Kežmarku Ján Ferenčák.

Kaliňák Naďove slová vníma ako nepochopiteľný odklon od podstaty veci. Upozorňuje pritom na to, že primárnou úlohou miest a obcí nie je zabezpečenie testovania. V súčasnosti mnohé dôležité kompetencie samospráv sú však na druhej koľaji, keďže sa musia neustále zaoberať "šprtaním v nose", vyhlásil. Kaliňák upozorňuje, že testovanie má byť primárnou úlohou štátu, ktorý by sa mu mal venovať, a podľa toho napríklad preverovať a posudzovať systém mobilných odberových miest, z ktorých sa mnohé stali podľa Kaliňáka len chladnokrvným biznisom. "Samosprávy sú pre vládu sociálny, nie politický partner, nech nás pán minister neťahá do politického boja," zdôraznil. Obce a mestá si musia uvedomiť, že celé testovanie nemôžu zabezpečovať len ozbrojené sily, povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a dodal, že snahou jeho rezortu je pomôcť aj nad rámec toho, čo obce požadujú. Pripomenul, že uplynulý víkend bolo zapojených 1000 vojakov do testovania, rezort má aj 18 vlastných MOM, ďalšie stovky vojakov sú v nemocniciach a zapojených do trasovania. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.