KALIŇÁK: VLÁDA MALA OKAMŽITE ZAVRIEŤ HRANICE S MAĎARSKOM

„Vláda mala okamžite, v úvodzovkám poviem, zavrieť hranice s Maďarskom,“ povedal exminister vnútra Robert Kaliňák k problémom s množstvom migrantov na juhu Slovenska. Odvolal sa na zatvorenie hraníc štátu v čase covidu. Personálu mala vláda dosť, „ak by chcela“.

Foto SITA/ĽUDOVÍT VANIHER
Dátum 10.09.2023

Migračnú politiku ako tému otvorila práve strana Smer-SSD. „Vláda mala okamžite, v úvodzovkám poviem, zavrieť hranice s Maďarskom,“ povedal exminister vnútra Robert Kaliňák k problémom s množstvom migrantov na juhu Slovenska v relácii televízie TA3 V politike. Pripomenul, že Slovensko tak urobilo v roku 2015.

Odvolal sa na zatvorenie hraníc štátu v čase covidu. Personálu mala vláda dosť, „ak by chcela“. „Hlavná časť migrantov sa dá odchytávať profiláciou, ktorá sa robí ešte na území Maďarska. Vždy sme to robili, sledovali sme toky. Slovensko nie je krajina, cez ktorú musí chodiť nelegálna migrácia. Nemusí. To sme dosiahli aj v roku 2015 - Slovensko nebolo zasiahnuté migráciou,“ pripomenul. 

Hovorí, že je dôležité kontrolovať zelenú hranicu, nepustiť migrantov na územie Slovenska a začať fungovať v rámci readmisnej zmluvy, pretože jej podliehajú všetci migranti. „Migrantov vôbec nezaujíma, čo si myslia európski politici. Chcú sa dostať na adresu, ktorú dopredu vedia, a trhajú svoje pasy. Nejdú podľa toho, kam my chceme, aby išli. Sme povinní im v tom zabrániť,“ zakončil Kaliňák s tým, že ak ich začneme zaisťovať, vyšleme signál prevádzačom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.