KALIŇÁK: VLÁDA MUSÍ POKRAČOVAŤ V TEMPE, KTORÉ NASTAVIL ROBERT FICO

VIDEO: Robert Kaliňák, minister obrany: Je nepochybné, že naša spoločnosť potrebuje zmier a vzájomný rešpekt, ale cesta k nemu nevedie cez falošnú politickú korektnosť. Kým sa nevysporiadame s rétorikou politikov, vybraných médií a novinárov, ktorá bola roky postavená na dennodennom označovaní Roberta Fica ako zločinca, mafiána, vraha, diktátora, Putinovho sluhu a zlo, ktoré treba zastaviť a oni urobia všetko preto, aby Robert Fico nevládol, nedá sa ísť ďalej.

Foto SITA/ĽUDOVÍT VANIHER
Dátum 17.05.2024

Zdravím priatelia, práve som sa vrátil z Banskej Bystrice, kde predseda vlády absolvoval druhú operáciu, ktorou verím, že sme sa opäť posunuli o malý krôčik k pozitívnej prognóze. Naďalej však platí, že najbližšie dva tri dni budú kľúčové pre zotavenie Roberta Fica, ktorého stav je stále veľmi vážny. Obrovská poklona a vďaka za profesionálnu prácu patrí celému tímu ľudí - lekárom, sestričkám, sanitárom, ktorí od stredy zachraňujú jeho život.

Vláda Slovenskej republiky však musí pokračovať a to v tempe, ktoré nastavil Robert Fico. Nasledujúci týždeň sa okrem riadného zasadnutia vlády uskutoční aj mimoriadne zasadnutie k eurofondom. Udalosť zo stredy tohto týždňa - atentát na predsedu vlády, tým najzásadnejším spôsobom znehodnotil kvalitu demokracie na Slovensku.

Od parlamentných volieb spoločnosti chýba stretnutie troch najvyšších ústavných činitelov a preto rozumieme iniciatíve zvolania okrúhleho stolu predsedov parlamentných strán. Momentálne je však predseda strany SMER - slovenská sociálna demokracia Robert Fico v nemocnici. Je nepochybné, že naša spoločnosť potrebuje zmier a vzájomný rešpekt, ale cesta k nemu nevedie cez falošnú politickú korektnosť.

Kým sa nevysporiadame s rétorikou politikov, vybraných médií a novinárov, ktorá bola roky postavená na dennodennom označovaní Roberta Fica ako zločinca, mafiána, vraha, diktátora, Putinovho sluhu a zlo, ktoré treba zastaviť a oni urobia všetko preto, aby Robert Fico nevládol, nedá sa ísť ďalej. Sebareflexia je jediná cesta vpred - jedno úprimné prepáčte, pretože všetky tieto klamstvá sú hlavný dôvod, prečo dnes Robert Fico bojuje o život.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.