KAMENICKÝ: NIE SOM ZAOČKOVANÝ

Ladislav Kamenický: Som proti štátnej karanténe, už dávno mohla fungovať e-karanténa. Je otázne, na čo očkovanie zaberá, keďže dnes už poznáme niekoľko mutácií koronavírusu. Nakoniec sa môže stať, že napriek tomu, že bude človek zaočkovaný bude sa musieť testovať. Stretol som sa nemenovanou poslankyňou, ktorá je zaočkovaná a položila si otázku, na čo je zaočkovaná, keďže mnohé krajiny napriek tomu vyžadujú negatívny test.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 20.06.2021

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) nepristúpi na požiadavku koaličného hnutia OĽANO a neodvolá vedenie štátnej spoločnosti MH Manažment. OĽANO ho k tomuto kroku vyzvalo potom, čo bol zadržaný a obvinený Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) podpredseda MH Manažmentu Andrej. H. Odstúpiť z funkcie sa nechystá ani on sám. Sulík to povedal v nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike.  „Čo je toto za nezmysel žiadať, aby odstúpilo celé vedenie spoločnosti MH Manažment. To sú kvalitní ľudia, ktorí si robia svoju robotu,“ povedal Sulík, podľa ktorého by išlo o smiešne sebatrýznenie. "Tu sme vyvodili jasnú zodpovednosť, i keď sa to týka obdobia spred našej vlády, ale konali sme prakticky okamžite,“ dodal Sulík. Minister obvineného podpredsedu predstavenstva, ktorý bol pôvodne ešte nominantom bývalej vlády, v piatok (18.6.) z funkcie odvolal. 

Poslanec za opozičný Smer-SD Ladislav Kamenický pripomenul, že generálny riaditeľ MH Manažmentu Ľuboš Lopatka považuje bývalého podpredsedu spoločnosti za odborníka a osobne by ho neodvolal. Sulík pripomenul, že Lopatka sa rozhodol ponechať podpredsedu spoločnosti vo funkcii z dôvodu, aby bola zachovaná takzvaná korporátna pamäť. Minister zdôraznil, že odvolaný podpredseda nemal žiadne rozhodovacie právomoci a nemohol sám podpísať žiadne zmluvy. Kamenický si myslí, že zadržanie podpredsedu MH Manažmentu bolo reakciou na odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) v parlamente. „Roztáčate koleso, pán Sulík, ktoré nakoniec môže zošrotovať aj vás,“ povedal Kamenický. Podľa Kamenického by nemal odstúpiť iba Sulík, ale pre ďalšie pochybenia aj celá vláda. Sulík oponoval, že by bolo paradoxné, aby pre nominanta Smeru–SD mala odstúpiť súčasná vláda. 
      
Podľa Kamenického nebolo odvolávanie Mikulca zbytočné. Poslancom SaS zas zodpovedal Mikulec podľa Sulíka všetky otázky a “na základe tohto rozhodnutia celá SaS za pánom ministrom Mikulcom jednoznačne stojí”. Sulík tvrdí, že odvolávanie Mikulca scelilo koalíciu aj keď to podľa hlasovania koalície nebol jednoznačný prejav dôvery. Kamenický hovorí, že podporia každý krok, ktorý bude smerovať k tomu, aby sa táto vláda “pobrala tam, kam patrí”. Sulík priznáva, že vláda bola chaotická, ale teraz je to "výrazne lepšie". 

Kamenický nie je za povinnú štátnu karanténu. „Vidím cestu v tom, že by sa zaviedol funkčný systém e-karantény s tým, že ľudia by mohli bývať doma a nie byť v nejakom štátnom zariadení, kde by trávili dva týždne, čo považujem za veľmi veľa,“ dodáva s tým, že je potrebné urobiť opatrenia, aby boli chránené hranice Slovenska. Je za to, aby bolo PCR testovanie rovnocenné s očkovaním. „Keď si človek dá urobiť PCR test, mal by mať právo ísť do zahraniča“.  Podpredseda strany Smer-SD tiež povedal, že nerozumie prečo už dávno nebola zriadená e-karanténa. Kamenický zároveň uviedol, že nie je zaočkovaný, pretože stále očkujeme experimentálnymi vakcínami, a je dnes otázne, na čo očkovanie zaberá, keďže dnes už poznáme niekoľko mutácií koronavírusu. Nakoniec sa môže stať, že napriek tomu, že bude človek zaočkovaný bude sa musieť testovať. Podotkol, že sa stretol s nemenovanou poslankyňou parlamentu, ktorá je zaočkovaná a položila si otázku, na čo je zaočkovaná, keďže mnohé krajiny napriek tomu vyžadujú negatívny test.

Finančnú motiváciu pre ľudí Sulík nepovažuje za dobrý nápad. Súhlasí s Kamenickým v tom, že hranice je potrebné kontrolovať. Kamenický deklaruje, že strana Smer-SD je za dobrovoľnosť pri očkovaní. Deti sú podľa neho najmenej rizikové skupiny a benefity očkovania sú menšie, preto sú proti vakcinácii detí. V súvislosti so Sputnikom hovorí minister o blámaži pre vládu. SaS podľa neho nikdy nebola proti ruskej vakcíne, išlo o zlý menežment. “Nemalo to čo byť tri mesiace na sklade, keď všetkým bolo známe, že v júli končí expirácia.”.

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.