KAMENICKÝ: PENIAZE NA PLATY BY BOLI, AK BY ICH VLÁDA NEROZDALA V OČKOVACEJ LOTÉRII

Podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický v diskusnej relácii kritizoval, že Matovič ako minister financií diskutoval bez oponenta a mohol bezuzdne hádzať špinu na Smer-SD.

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 17.10.2021

V diskusnej relácii V politke na TA3 sa v druhej časti stretli bývalý minister financií, podpredseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet a podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický (Smer-SD) a predseda Výboru Národnej rady SR (NR SR) pre financie a rozpočet Marián Viskupič. Kamenický kritizoval, že Igor Matovič v televíznej diskusii zhruba polhodinu vystupoval bez oponenta. Moderátor TA3 Rastislav Iliev na Kamenického výhrady reagoval: „Nie všetci sú ochotní s ministrom diskutovať,“ na čo Kamenický povedal, že on diskutovať s Matovičom problém nikdy nemal.

Kamenický uviedol, že Slovensko malo za vlády Smeru historicky najnižší dlh a najvyšší nárast platov. Táto vláda ide naopak dlho výrazne zvýšiť. Tento bude v roku 2024 na úrovni až 68,8 miliárd eur. Slovensko na daniach z príjmov právnických osôb vybralo za minulý rok viac peňazí, ako sa čakalo. Po skončení finančnej krízy spôsobenej koronavírusom sa preto krajina bude môcť z jej následkov zotaviť finančne rýchlejšie, uviedol Viskupič.

Štátny rozpočet pre budúci rok vo svojom návrhu počíta iba so zvýšením platov pre zdravotníkov. Podľa Viskupiča je však možné, že okrem platov v zdravotníctve porastú aj platy učiteľov, hasičov, policajtov či vojakov. Prípadný nárast miezd v ostatných odvetviach štátnej a verejnej správy bude závisieť od výsledkov kolektívneho vyjednávania.

Podpredseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet Ladislav Kamenický (Smer-SD) uviedol, že vláda mohla rátať so zvyšovaním ich platov v rámci štátneho rozpočtu na rok 2022. Peniaze na ne mohla podľa Kamenického získať tak, že by ich nerozdala v rámci očkovacej lotérie alebo očkovacej prémie, ktorú vláda udeľuje ľuďom v rámci očkovania proti ochoreniu COVID-19.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.