KANDIDÁT EURÓPSKEJ ELITY

Maroš Šefčovič je eurohujer odtrhnutý od slovenskej reality s mesačným základným platom takmer 22-tisíc eur a s ďalšími paušálnymi náhradami na reprezentáciu, bývanie, sťahovanie do Bruselu i cestovanie

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 28.01.2019

Toľko otáľajúci a záhadne sa tváriaci Smer-SD v súvislosti s predstavením svojho kandidáta na prezidenta SR konečne prezradil tajomstvo. Do boja o spravovanie bývalého pionierskeho paláca posiela čakateľa na preukaz od komunistov Maroša Šefčoviča. Smer síce postavil svetového kandidáta, no rozhodne nie na post prezidenta Slovenskej republiky, ale Európskej únie. Svedčia o tom aj jeho reči po oznámení kandidatúry. „Musíme jasne povedať, že chceme byť aktívna a plnohodnotná súčasť jadra EÚ. Je to tá najlepšia voľba pre Slovensko a jeho budúcnosť,“ povedal Šefčovič. Opiera sa o fakt, že úspechy SR sme dosiahli len vtedy, keď všetci ťahali za jeden povraz – politici, tretí sektor a médiá, presne tak, ako sa to dialo pri vstupe do EÚ.

Myšlienka mesiaca:
 

„Sú ľudia, ktorí majú peniaze a ľudia, ktorí sú bohatí.“
 

Coco Chanel

Týmto vyjadrením Šefčovič jasne odkázal, aká vláda je pre neho vyhovujúca – odnárodnená, slúžiaca európskym elitám, nie národu. Mimochodom, výbornému rečníkovi plynule hovoriacemu po rusky, anglicky i francúzsky, ale bez emócií, slovo národ akosi nejde do úst. Vždy hovorí len o Slovensku, Slovákoch a EÚ. Zrejme to spôsobili zahraničné médiá, ktoré o ňom minulý rok, keď patril medzi najexponovanejších eurokomisárov, napísali, že jeho národnosť mu nie je nápomocná. Vraj by sa mu viac hodila škandinávska, ktorá by mu umožnila ešte vyšší kariérny post. Keďže nemá tú správnu národnosť, bude mu musieť stačiť aj prezidentský palác. Šefčovič v prípade úspechu má záujem raz do mesiaca otvoriť dvere Grasalkovičovho paláca na pracovný deň otvorených dverí. Ľudia podľa neho majú pocit, že politici sú príliš ďaleko a rozhodujú za zatvorenými dverami. Zaujímavé vyjadrenie z úst eurohujera odtrhnutého od slovenskej reality s mesačným základným platom takmer 22-tisíc eur a s ďalšími paušálnymi náhradami na reprezentáciu, bývanie, sťahovanie do Bruselu i cestovanie. Aká bude teda téma rozhovorov s prostým ľudom zo stredného, severného i východného Slovenska? Tí väčšinou žijú z ruky do úst, lebo na ich účte svieti cca 500 eur a v lepšom prípade asi 800 eur. Čo povie slovenským dôchodcom, ktorí štyridsať rokov vykonávali poctivú prácu, platili tomuto štátu dane a odvody a dnes žijú z päťstoeurových dôchodkov? Keď on po dosiahnutí dôchodkového veku (65 rokov) bude mať nárok na dôchodok vo výške takmer 4 500 eur. Varovným signálom pre voličov by mala byť chvála Šefčoviča mainstreamovými médiami doma i v zahraničí za odsúdenie konšpirácií o protestoch za Slušné Slovensko, ktoré šíril Robert Fico, i dištancovanie sa od „populizmu“ Viktora Orbána. Strana Smer-SD nasadením Šefčoviča, o ktorom istý diplomat povedal, že napriek štúdiu v Moskve je človekom Západu, posiela do boja o post hlavy štátu Antislováka. Sociálni demokrati nepochopili, že Slovensko potrebuje zmenu v prezidentskom paláci, človeka, pracujúceho na prospech Slovenska. Slovenský národ nemôže byť donekonečna pod kuratelou cudzích mocností, ktoré stelesňuje Mistrík, Čaputová, Bugár a ich Šefčovič, ktorí tiež nie je ich.

 

 


 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.