KAPITÁN TRAGÉD

Predseda SNS a NR SR, ale predovšetkým „odborník“ na všetko Andrej Danko sa zapíše do histórie Slovenska asi ako najtragikomickejší „politik“ s obrovskými ambíciami. 

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 31.01.2017

Podľa prieskumov verejnej mienky a jeho vyjadrení si tento mladý muž bez kúska hanby a pokory trúfa na premiérske kreslo. V jeho ctižiadostivosti mu nebráni ani to, že slovenčine dáva na bendžo jedna radosť. Vďaka przneniu rodnej reči sa stal megahviezdou slovenského internetu. Aspoň v niečom je výnimočný. Excelentný je však aj v inom, to len ľudia majú krátku pamäť. Dokázali zabudnúť na to, ako sa „náš“ Andrej stal predsedom SNS – úplne jednoducho: na sneme národniarov na neho Ján Slota ukázal prstom. Zabudli aj na to, že jeho rodina bola zapletená do privatizácie Lesostavu Revúca. Zabudli aj na predraženú večeru počas samitu predsedov parlamentov. Zabudli, že Andrej Danko vo svojom daňovom priznaní neuviedol poskytnutie polmiliónovej pôžičky SNS. Zabudne sa aj na to, že pred pár týždňami štyridsaťdvaročný predseda parlamentu nadobudol nehnuteľnosť za ďalšieho pol milióna eur. Príslušníci slovenskej armády však nezabudnú na svojho nového „parťáka“. Nezabudnú na vrchol arogancie, ktorú predviedol v tichosti ešte v septembri 2016 minister obrany SR Peter Gajdoš (nominant SNS) spolu s Andrejom Dankom. Slovenská armáda má totiž od jesene vďaka ministrovi obrany o jedného dôstojníka viac. Stal sa ním Andrej Danko, ktorý sa z hodnosti desiatnika osemskokom stal kapitánom. Predseda SNS považuje povýšenie za štandardnú vec a tvrdí, že si to zaslúži za angažovanosť vo veciach armády. Vraví sa, že nie slová, ale skutky robia chlapa chlapom. Je čas, aby sa predseda parlamentu vybral medzi svojich nových kolegov v armáde a ako prvé im povedal: Som hoden svojho povýšenia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.