KDH: KALIŇÁK MUSÍ DODRŽAŤ ŠTANDARDY NATO

Prioritou ministra obrany Roberta Kaliňáka (Smer-SD) by malo byť udržanie obranného rozpočtu dlhodobo nad úrovňou dvoch percent HDP a dotiahnutie 30 rokov odkladaného prezbrojovania ozbrojených síl na modernú výzbroj a techniku podľa štandardov NATO. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 09.01.2024

Prioritou ministra obrany Roberta Kaliňáka (Smer-SD) by malo byť udržanie obranného rozpočtu dlhodobo nad úrovňou dvoch percent HDP a dotiahnutie 30 rokov odkladaného prezbrojovania ozbrojených síl na modernú výzbroj a techniku podľa štandardov NATO. Opozičné KDH to uviedlo v koncoročnom hodnotení pre TASR.

Za potrebné považuje hnutie tiež vypracovať a spustiť životaschopný režim plynulého a systematického vytvárania a dopĺňania záloh, ako aj prehodnotiť a nanovo definovať kritické stavy disponibilných zásob munície. KDH upozorňuje aj na pokles záujmu o službu v Ozbrojených silách SR. Volá preto po opatreniach na jej zatraktívnenie vrátane zvýšenia spoločenskej prestíže vojenskej služby.

"Všetky spomenuté body by mali mať prijatý legislatívny normatív, ktorý zabezpečí ich plnenie aj presahujúci horizont jedného volebného obdobia," dodala v stanovisku hovorkyňa KDH Lenka Halamová. Programové vyhlásenie vlády v oblasti obrany považuje KDH za vágne. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.