KDH NIE JE NIKDE A PREDSA JE VŠADE

Daniel Lipšic v tichosti čakal a pripravoval si pôdu na funkciu špeciálneho prokurátora. O jeho nezávislosti možno pochybovať vzhľadom na silné väzby ku KDH, ale aj k Matovičovi. Niekoľkokrát čelil podozreniam, že vynáša informácie zo spisov v najzávažnejších kauzách, ale aj podozreniam, že je pod kuratelou Američanov. A to najdôležitejšie – Lipšic nikdy nebol prokurátorom. 

Foto TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 02.02.2021

Generálneho prokurátora Maroša Žilinku volili poslanci OĽaNO, Sme rodina, kotlebovci, Smer-SD, ale aj nezaradení poslanci. Koaliční poslanci zo strany Za ľudí mu však nedali ani jeden hlas. Hoci Maroš Žilinka získal hlasy naprieč celým parlamentným politickým spektrom, nemusí byť úplne politicky nezávislý. V minulosti pracoval ako štátny tajomník na ministerstve vnútra v službách Daniela Lišica. V tom istom čase pôsobil na ministerstve vnútra v pozícii poradcu súčasný minister práce za Sme rodina Milan Krajniak, ale aj súčasný šéf SIS Vladimír Pčolinský, brat Petra Pčolinského, ktorý je poslancom NR SR v Kollárovom hnutí Sme rodina. Všetci traja pôsobili v minulosti pod krídlami KDH.

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus

 

Daniel Lipšic v tichosti čakal a pripravoval si pôdu na funkciu špeciálneho prokurátora. Na tento post ho navrhol iba 38-ročný dekan Právnickej fakulty UK Eduard Burda, ktorému zjavne neprekáža Lipšicova politická minulosť. O jeho nezávislosti pritom možno pochybovať vzhľadom na silné väzby ku KDH, ale aj k premiérovi Igorovi Matovičovi. Niekoľkokrát čelil podozreniam, že vynáša informácie zo spisov v najzávažnejších kauzách, ale aj podozreniam, že je pod kuratelou Američanov. A to najdôležitejšie – Lipšic nikdy nebol prokurátorom. Otázka znie: Ako je možné, že túto „morálnu“ autoritu navrhuje ustanovizeň, ktorá má dbať na základné právne, odborné, mravné, morálne a etické kritériá? Komu slúži dekan Právnickej fakulty UK Eduard Burda? Dokáže poskytnúť odborné vzdelanie budúcim právnikom, advokátom, prokurátorom či sudcom. A mimochodom, akademická pôda má byť apolitická! Keby mal Daniel Lipšic aspoň štipku cti, tak by bolo jeho morálnou povinnosťou kandidatúru odmietnuť a dať Slovákom nádej, že justícia bude mať rozviazané ruky a špeciálny prokurátor nebude konať na základe politických požiadaviek Igora Matoviča, sivých eminencií z KDH či oligarchov z Penty.

Maroš Žilinka dokonca neskôr kandidoval na post poslanca NR SR práve za KDH. Problémom nie je samotné KDH, pretože to sa zmieta pod hranicou zvoliteľnosti od čias, ako sa tam objavil oravský tragéd Alojz Hlina, ale fakt, že Žilinku, Lipšica, Pčolinského i Krajniaka jednoducho spájajú práve tri písmenká – KDH. Silové rezorty – ministerstvo vnútra a spravodlivosti – v tom čase ovládalo KDH, na čele SIS stál jeden z pilierov hnutia Ladislav Pittner a premiérom bol jeho bývalý podpredseda Mikuláš Dzurinda.

Milan Krajniak pôsobil na Fonde národného majetku v období, keď si tam Jaroslav Haščák budoval silnú päťku, ktorá hlasovala v prospech jeho záujmov. Tento akčný tím mal prehlasovať „Világiho otrokov“, pričom dnes majú mnohí z nich významné posty pod krytím vlády Igora Matoviča. Hovorí o tom spis Gorila a Krajniak je v tejto kauze namočený až po krk. KDH, ktoré napriek tomu, že nie je vo vláde ani v NR SR, je všade.

Stačí si podrobnejšie pozrieť členov jednotlivých poslaneckých klubov v NR SR. Nájdete ich v OĽaNO, v Za ľudí a, samozrejme, v Sme rodina. A práve na tento „Taliban“ môže skôr či neskôr doplatiť Boris Kollár, pretože títo ľudia vo vysokej miere operujú v jeho strane. Pravda je, že hoci Kollárova minulosť mnohým nevyhovuje, nemajú na výber. Boris Kollár je lepší produkt ako Lipšic, Krajniak či Pčolinský. Títo chlapci nedokážu osloviť masy, na rozdiel od Kollára, takže ho musia trpieť v strane, z ktorej by ho najradšej vyhodili, no nemôžu. A tak mu ju budú pomaličky rozkladať zvnútra.

CHOBOTNICA MENOM KDH

Na jeseň 2012 zakladá Daniel Lipšic spolu s Janou Žitňanskou (dnes poslankyňa NR SR a podpredsedníčka Kiskovej strany Za ľudí), nevestou bývalej ministersky spravodlivosti Lucie Žitňanskej z KDH, SDKÚ, novú politickú stranu NOVA. Strana ako samostatný prvok na čele s Danielom Lipšicom bola zlý produkt, a tak sa pridáva k Matovičovmu štvorčlennému hnutiu OĽaNO (rok 2015). Daniel Lipšic neskôr zastupoval Igora Matoviča vo veci daňových podvodov. Na konci roka 2015 vzniká strana Sme rodina, v ktorej sa objavujú Peter Pčolinský a Milan Krajniak. 

Milan Krajniak z KDH – bývalý poradca ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH), zo svojej pozície musel odísť, keďže sa jeho meno nachádzalo v spise Gorila. Dnes je ministrom práce a rodiny v Matovičovej vláde. Krajniak bol v rokoch 2003 – 2006 členom prezídia Fondu národného majetku a členom tzv. päťky, ktorú riadil Jaroslav Haščák.

Daniel Lipšic z KDH – podľa premiéra Igora Matoviča bol výborným kandidátom na post generálneho prokurátora. Keďže to nevyšlo, bude kandidovať na post špeciálneho prokurátora. Bol ministrom spravodlivosti SR a podpredsedom vlády SR (v období 16. 10. 2002 – 8. 2. 2006) počas vplyvu „goríl“. Počas svojho ministrovania na Ministerstve vnútra SR v roku 2012 a po prepuknutí kauzy Gorila tvrdil, že bude kauzu, v ktorej bola jeho domovská strana KDH namočená až po uši, razantne vyšetrovať, no vyšetrovací skutok sa nestal.

Vladimír Pčolinský – nový riaditeľ SIS vymenovaný súčasnou vládou Igora Matoviča. Ide o syna Marcely Pčolinskej, zakladajúcej členky KDH. Vladimír Pčolinský bol generálnym riaditeľom ministra vnútra Daniela Lipšica. Neskôr bol hospodárom strany Sme rodina, na post riaditeľa SIS ho nominovala Kollárova strana Sme rodina. Je bratom poslanca NR SR Petra Pčolinského.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.