KDH: SME ZA PONECHANIE VETA ČLENSKÝM ŠTÁTOM EÚ

Milan Majerský, predseda KDH: EÚ vznikla, aby ochránila občanov pred ďalšími ničivými vojnami a posilňoval sa rozvoj členských štátov a ich prosperita. Dnes je potrebné, aby sa EÚ vrátila k týmto pôvodným cieľom a riešila otázky, ktoré sa dotýkajú bežného človeka, nie pseudoproblémy.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 21.04.2024

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) predstavilo desatoro konkrétnych riešení vo voľbách do Európskeho parlamentu. Prioritou programu je vrátiť Európu občanom a presadzovať silné Slovensko v bezpečnej Európe. Kresťanskí demokrati sú za ponechanie veta členským štátom Európskej únie (EÚ) vrátane ich kompetencií v kultúrno-etických otázkach, efektívne odstraňovanie regionálnych rozdielov či posilnenie spolupráce v rámci bezpečnosti i obrany.

„Silná a bezpečná Európa bude vtedy, keď ju vrátime občanom. Mier, suverenita a prosperita sa veľakrát vytratila z projektu EÚ. Stávali sa rôzne veci, ktoré spochybnili celý európsky projekt. Z Bruselu prichádzali mnohé nezmysly, ktoré boli odtrhnuté od reality a veľakrát im ani občania Slovenska nerozumeli. EÚ vznikla, aby ochránila občanov pred ďalšími ničivými vojnami a posilňoval sa rozvoj členských štátov a ich prosperita. Dnes je potrebné, aby sa EÚ vrátila k týmto pôvodným cieľom s plnou rozhodnosťou a riešila otázky, ktoré sa dotýkajú bežného človeka, nie pseudoproblémy,“ uviedol predseda hnutia Milan Majerský na dnešnej tlačovej besede.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.