KEĎ CHCE VLÁDA VLÁDNUŤ, NECH SI ZOŽENIE VÄČŠINU, ODKÁZAL TOMÁŠ KOALÍCII

Otvorenie schôdze parlamentu nie je podľa Erika Tomáša zodpovednosťou opozície a nie je tu na to, aby pomáhala koalícii. Tvrdí, že na tohtotýždňové neotvorenie schôdze Národnej rady SR použila opozícia legitímnu obštrukciu. Pediným riešením v tejto situácii sú podľa neho predčasné voľby.

Foto SITA/ĽUDOVÍT VANIHER
Dátum 18.09.2022

Podpredseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD a poslanec parlamentu Erik Tomáš kritizuje koalíciu, že nepriniesla návrhy na pomoc ľuďom v čase zdražovania. „Oni netušia, čo dajú do parlamentu,“ zhodnotil Tomáš. Zároveň skonštatoval, že koalícia má financie z plánu obnovy či nadmerného výberu daní a nič z tých peňazí nerozdala ľuďom. Podľa neho je legitímne, aby sa parlament na začiatku schôdze bavil o zmene ústavy, ktorou umožní skončenie alebo skrátenie volebného obdobia buď referendom, alebo poslancami. „To je náš prístup, uvidíme, aké zákony napokon z tej vlády do parlamentu prídu,“ poznamenal.

Otvorenie schôdze parlamentu nie je podľa Tomáša zodpovednosťou opozície a nie je tu na to, aby pomáhala koalícii. Tvrdí, že na tohtotýždňové neotvorenie schôdze Národnej rady SR použila opozícia legitímnu obštrukciu. „Keď chce vláda vládnuť, nech si zoženie väčšinu,“ odkázal koalícii. Tomáš zopakoval, že jediným riešením v tejto situácii sú predčasné voľby.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.