KÉRY: JÁN MAZÁK JE FALOŠNÝ MORALISTA

Marián Kéry, poslanec NR SR za Smer-SSD: Lenže, chyba lávky, týždenník zistil, že Ján Mazák vodu káže a s najväčšou pravdepodobnosťou víno pije! Prof. JUDr. Ján Mazák, PhD., podľa Plus 7 dní nevie vysvetliť, ako na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave absolvoval dizertačnú skúšku, no a v univerzitnej knižnici sa zľahla zem aj po jeho dizertačnej práci.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 13.02.2024

Často a radi moralizujú. Sami seba stavajú do svetla čistých a bezúhonných. Parafrázujúc slová z Biblie, v oku druhých vidia smietku, no brvno v svojom si nevšímajú. V politike sú spomínanými moralizátormi novinári z liberálnych médií, viacerí politici súčasnej opozície, a aj iní, tomuto moralizujúcemu opozično-liberálnemu táboru blízki vysokopostavení ľudia. Ako napríklad predseda Súdnej rady SR a bývalý poradca prezidenta Andreja Kisku Ján Mazák.

Práve Jánovi Mazákovi venoval minulý týždeň „pekný“ článok týždenník Plus 7 dní. Nazval ho príznačne – Moralista. O čo ide? Ján Mazák nenechá nitku suchú na politikoch Smer-SSD, SNS, špeciálne si zgustol pred rokmi aj na Andrejovi Dankovi pri jeho plagiátorskej afére. Vtedy prišiel dokonca aj s verejnou výzvou univerzitám, aby tituly dávali už len za kvalitu a aby tak zastavili prekvitajúcu „titulomániu“ na Slovensku. Mazák špeciálne mentoroval o ľahkom získavaní a devalvácii právnických titulov.

Lenže, chyba lávky, týždenník zistil, že Ján Mazák vodu káže a s najväčšou pravdepodobnosťou víno pije! Prof. JUDr. Ján Mazák, PhD., podľa Plus 7 dní nevie vysvetliť, ako na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave absolvoval dizertačnú skúšku, no a v univerzitnej knižnici sa zľahla zem aj po jeho dizertačnej práci. Podľa dekana fakulty Eduarda Burdu sa v spisoch o udelení titulu PhD. Jánovi Mazákovi „nenachádza žiadny doklad o tom, že by profesor Mazák na univerzite absolvoval dizertačnú skúšku. Na otázku, ako je to možné, nepoznám odpoveď“.

Čerešničkou na tomto zaujímavom texte je ďalšia informácia – absolútne neštandardne, o niekoľko rokov skôr ako doktorát, získal Ján Mazák docentúru. Habilitačné konanie ukončil v roku 1997, vraj mu Vedecká rada Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach udelila preto viacero výnimiek. Napríklad mu uznali desaťdňový (namiesto požadovaného tridsaťdňového) zahraničný študijný pobyt z mája 1986, to znamená pobyt absolvovaný 10 rokov pred začatím habilitačného konania. Čudné, však?

Profesor Ján Mazák sa minimálne pri získavaní titulov PhD. a docent zrejme nezachoval štandardne. Druhých kritizuje, no sám sa zachoval s najväčšou pravdepodobnosťou ešte horšie. Nasvedčuje tomu aj fakt, že hoci mu týždenník Plus 7 dní ponúkol priestor na vyjadrenie, nevyužil ho.

Ako hovorili naši predkovia? Kto mlčí, ten svedčí?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.