KÉRY: PÁN ŠIMEČKA, KEDY ODSÚDITE AGRESIVITU ĽUDÍ Z PROGRESÍVNEHO TÁBORA?

Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR: Progresívny a liberálny tábor nemá zábrany. Plné ústa slov o zmieri, ale len o takom, ktorý bude reflektovať vaše videnie sveta.

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 10.07.2024

S odstupom niekoľkých dní vnímam oveľa intenzívnejšie to, čoho sme boli svedkami v piatok, 5. júla, na hrade Devín. Nemyslím len obnovenie osláv príchodu sv. Cyrila a Metoda na územie dnešného Slovenska práve na hrade Devín, hoc aj to, že celonárodné oslavy sa konajú v gescii vlády, má svoju symboliku. Pretože hrdý a sebavedomý národ, akým stále je aj náš slovenský národ, by mal príchodu vierozvestcov venovať takú váhu, akú venoval na tohtoročných oslavách 1161. výročia. Tak ako zdôraznil aj predseda vlády Robert Fico vo svojom príhovore: „Tento sviatok má podstatne širší rozmer ako len ten náboženský. Je to sviatok celého slovenského národa, celého Slovenska, ale aj celého slovanstva.”

Práve prvý prejav premiéra Roberta Fica na verejnosti od 15. mája, keď bol naňho spáchaný atentát, bol určite nielen pre mňa do určitej miery veľkým symbolom. Počuť práve z úst slovenského predsedu vlády, ktorý sa len pred 52 dňami dotkol majestátu smrti, o dôležitosti významu spirituality a duchovných hodnôt pri budovaní a spravovaní štátu, akoby minimálne zdvojnásobovalo význam týchto myšlienok. Tak, ako povedal svojho času premiérovi Ficovi nebohý kardinál Korec - Cirkev nechce riadiť štát, ale bez Cirkvi a jej hodnôt len ťažko možno budovať a rozvíjať štát. Inak povedané, dedičstvo otcov, zachovaj nám, Pane. Aj takto som čítal ďalšiu jeho výzvu, aby sme čoraz odvážnejšie stavali hrádzu progresívnej ideológii, ktorú šíria najmä liberálne médiá.

Ako sociálne cítiaci politik, ktorý obhajuje tradičné hodnoty, sa hlásim k tomu, aby sme, ak to bude potrebné, v tomto boji proti nezmyselnému progresivizmu išli opäť aj cez zmenu ústavy, tak, ako sa to stalo pred niekoľkými rokmi, keď SMER-SSD presadil do Ústavy Slovenskej republiky definíciu manželstva ako zväzku muža a ženy.

Pán premiér, ďakujem za sebavedomý prejav práve na mieste, ktoré symbolizuje našu minulosť, naše korene. Musel to byť naozaj veľmi silný a hlboký prejav, keď takmer okamžite spustil takú nenávistnú kampaň zo strany nielen Progresívneho Slovenska, ako aj iných predstaviteľov opozície. A nikto sa už veľmi nečuduje, že aj zo strany liberálnych médií na čele s Denníkom N. Michal Šimečka, šéf strany PS, sa vyjadril, že Fico prejavom, v ktorom ,,prirovnal liberalizmus a progresivizmus k rakovine”, urazil státisíce Slovákov. A ja sa pýtam, v čom ich mal uraziť, pán Šimečka? Neozýva sa tu len práve to vaše urazené ego? Vaša pýcha, dotknutá tým, že vás a vašu povýšeneckú ideológiu, ktorá by roztrhala na kusy naše historické dedičstvo, Slováci opakovane odmietajú?

A nie, premiér neprirovnal progresivizmus k rakovine. Iba obrazne povedal, že sa tak šíri. A v tom má pravdu. Progresívny a liberálny tábor nemá zábrany. Plné ústa slov o zmieri, ale len o takom, ktorý bude reflektovať vaše videnie sveta. Prepáčte, ale toto si môžete nechať. Nie my s vami máme problém. „Násilie a agresivita do našej spoločnosti nepatria a musíme ich odsúdiť,” povedal tiež na Devíne Robert Fico.

Pán Šimečka, vy kedy odsúdite, agresivitu ľudí z progresívneho a liberálneho tábora?
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.