KÉRY: PELLEGRINIMU PÝCHA ZAKRÝVA OČI

Marián Kéry, poslanec NR SR Smer-SSD: Milý Peter, vedz, že my v Smere-SSD nebudeme nikdy súhlasiť s manželstvami párov rovnakého pohlavia. Sme za to, aby sa nezosobášeným párom ľudsky pomohlo, ale inštitúciu manželstva ako výlučného zväzku muža a ženy budeme aj naďalej chrániť. Aj my sme za dôstojný a šťastný život ľudí.

Foto JANA BIROŠOVÁ/EXTRA PLUS
Dátum 25.05.2023

Politiku chcem robiť iným spôsobom, než on. Ak sa nezmeníme, čakajú Slovensko zlé časy...Úprimne? Neviem si ľudsky predstaviť, že by som s ním sedel za jedným stolom v jednej vláde. Svet sa zmenil a Slovensko sa nemôže vracať do doby jeho vládnutia... Nestačí robiť len údržbársku politiku.
Pýtate sa, kto je autorom týchto slov a na koho adresu ich vyslovil? Vychádzalo by vám logicky, že to sa jeden z opozičných politikov takto vyjadril na adresu Matoviča či Hegera? Mýlite sa. Nemôžete byť ďalej od pravdy. Aj takéto slová, ktoré som použil v úvode statusu, povedal v rozhovore pre český týždenník Reflex šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini. No neadresoval ich ani Matovičovi, ani Hegerovi, ale Robertovi Ficovi, svojmu bývalému straníckemu šéfovi v Smere-SSD.

Bol to práve Peter Pellegrini, ktorý sa pred pár dňami vyjadril na adresu Moniky Beňovej zo Smeru-SSD, že je u nej zvyknutý na časté menenie názorov. Dodal, že je to vraj typická dvojtvárnosť, ktorú predstavuje Smer-SSD. Už v jednom z predchádzajúcich statusov som sa voči týmto jeho výrokom ohradil, tvrdiac, že to je práve on, kto mení názory ako na bežiacom páse a bažiac po moci, dokáže vo vlastných vyjadreniach poprieť aj svojich prirodzených partnerov.
Čo iné ako učebnicová dvojtvárnosť sú slová, ktoré Peter Pellegrini povedal na adresu Roberta Fica a Smeru? Zabudol príliš skoro, pod koho krídlami sa vypracoval. Rovnako príliš skoro zabudol, kto mu dal šancu a vďaka komu sa stal nakoniec tak predsedom Národnej rady SR, ako aj premiérom. Pýcha mu zakrýva oči, čo by si mali jeho stranícki kolegovia čím skôr všimnúť a upozorniť ho na to.

Zavrhovanie prirodzeného politického partnera a namiesto toho nadbiehanie liberálno-progresivistickej časti politického spektra je pre Pellegriniho a Hlas-SD cesta do slepej uličky. Cesta vo výsledku vedúca k zopakovaniu osudu Rada Procházku a jeho Siete z roku 2016. Spomenuté nadbiehanie je zjavné, svedčí o ňom napríklad aj ďalší citát Petra Pellegriniho zo spomenutého rozhovoru: „Pokiaľ ide o manželstvá párov rovnakého pohlavia, hovorím ži a nechaj žiť. Hlavne nech je každý šťastný.“

Milý Peter, vedz, že my v Smere-SSD nebudeme nikdy súhlasiť s manželstvami párov rovnakého pohlavia. Sme za to, aby sa nezosobášeným párom ľudsky pomohlo, ale inštitúciu manželstva ako výlučného zväzku muža a ženy budeme aj naďalej chrániť. Aj my sme za dôstojný a šťastný život ľudí. Ale sme aj za to, aby sme si vážili dedičstvo našich predkov. Korene, ktoré nás definujú. Manželstvo ako výlučný zväzok muža a ženy k takým koreňom bezpochyby patrí.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.