KÉRY: PROGRESÍVCI SÚ EXTRÉMISTI, HROZÍ ROZVRAT SLOVENSKA!

Marián Kéry, poslanec NR SR: Michal Šimečka by si mal uvedomiť, že jeho partička nemá žiadne právo meniť Slovensko podľa ich liberálnych predstáv. Je šokujúce, ako sa venujú úplne chorým témam, ako všetko koncentrujú len na víťazstvo nad Ficom, ale na sociálnu situáciu Slovákov sa nepozerajú.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 25.09.2023

Aj posledné predvolebné vysielanie O 5 minút 12 na verejnoprávnej RTVS, s hosťami Petrom Pellegrinim a Michalom Šimečkom, ukázalo, že pohľad PS na Slovensko a Slovákov a rovnako aj program, ktorý ponúka, je postavený na teoretickej a čo je ešte horšie, extrémistickej vlne, ktorá je vratká a nepozerá sa v prvom rade na potreby Sloveniek a Slovákov. Michal Šimečka to potvrdil v RTVS aj viacerými svojimi vyjadreniami. Povedal napríklad, že „poraziť Fica je nutný predpoklad, aby sa Slovensko mohlo rozvíjať“. A z jeho úst zaznelo aj to, že „Smer a táto partia ľudí sa už nikdy nesmú vrátiť do vlády“.

V časopise Týždeň, ktorý je jednou z mnohých hlásnych liberálnych trúb PS, sa v poslednom čísle objavuje rozhovor s Michalom Šimečkom na 7 (slovom siedmich!) stranách. Neplatené PR ako z učebnice. Otázky hladkajúce ego šéfa Progresívneho Slovenska, zaujatosť Štefana Hríba cítiť z každej z nich. Zaujímavo sa Šimečka vyjadril, čo by robili, ak by SMER-SSD zostavil vládu. Citujem: „A keby to náhodou dopadlo zle, tak môžem sľúbiť všetkým, že PS po voľbách urobí všetko, čo nám dovoľujú ústavné prostriedky, aby sme chránili demokraciu, právny štát a naše medzinárodné ukotvenie“. Ani slovo či otázka na to, čo tým Šimečka myslí a prečo si nevie priznať prehru, ak k nej príde.

Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR, Smer-SSD:
Je smutné, že takmer štyri roky experimentu bez Fica, ktoré vyzliekli antificovské strany do úplnej nahoty, nepredstavujú koniec pre strany, ktoré prinášajú jedine experimenty, extrémizmus a cielia nie na bežných ľudí, ale proti Ficovi. Michal Šimečka sa môže aj na hlavu postaviť. SMER-SSD na čele s Robertom Ficom má zaslúženú šancu najbližšie parlamentné voľby vyhrať. Kultúrno-etickej časti programu Progresívneho Slovenska, ktorá je podľa viacerých odborníkov extrémistická a hrozí, že v prípade, že sa PS dostane k moci, môže rozvrátiť kultúrne základy, na ktorých vyrastali naši predkovia a celkovo pochovať naše dedičstvo, som sa venoval na mojom profile pred pár dňami. Ale program PS ponúka aj ďalšie perly. Napríklad povinnú komunikáciu sudcov a prokurátorov s verejnosťou. Zavedenie inštitútu Občianskeho zhromaždenia, ktoré by malo podľa PS vytvárať podmienky na celospoločenskú diskusiu, ktorá bude musieť predchádzať každému referendu. Zmenu, ba reálne aj zrušenie paragrafu 363. Verejnú voľbu riaditeľa SIS (!). Posilnenie právomocí policajného prezidenta. A ďalšie aktivistické, utopistické progresívne nezmysly.
Najviac však, bez ohľadu na spomínané „perly“ v tomto statuse, hrozí PS kultúrno – etickým tlakom. Spomínal som napríklad, že chcú umožniť tranzíciu na princípe sebaurčenia. Od akého veku a či by malo byť toto právo nejako limitované, nehovoria nič. Zatiaľ.

Michal Šimečka by si mal uvedomiť, že jeho partička nemá žiadne právo meniť Slovensko podľa ich liberálnych predstáv. Je šokujúce, ako sa venujú úplne chorým témam, ako všetko koncentrujú len na víťazstvo nad Ficom, ale na sociálnu situáciu Slovákov sa nepozerajú. Poraziť Fica, aby sa Slovensko mohlo rozvíjať? Pán Šimečka, v roku 2020 sa to protificovským stranám podarilo. Ako sa Slovensko za tie takmer štyri roky rozvíjalo? V chaose, neschopnosti a nemohúcnosti, v hádkach egomaniakov Sulíka s Matovičom sa vrátilo o mnoho rokov dozadu! Toto je tá vaša predstava? Slováci by sa zláznili, keby sa mali rozhodnúť pre túto vašu víziu.

Je smutné, že takmer štyri roky experimentu bez Fica, ktoré vyzliekli antificovské strany do úplnej nahoty, nepredstavujú koniec pre strany, ktoré prinášajú jedine experimenty, extrémizmus a cielia nie na bežných ľudí, ale proti Ficovi. Michal Šimečka sa môže aj na hlavu postaviť. SMER-SSD na čele s Robertom Ficom má zaslúženú šancu najbližšie parlamentné voľby vyhrať. Ak by to Progresívne Slovensko na čele so Šimečkom neakceptovalo a hnalo ľudí do ulíc, stanú sa extrémistickou stranou nielen na základe programu, ale aj správania. Tak si strhnú masku a odhalia svoju pravú tvár.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.