KÉRY: RUSKÍ VOJACI SA NACHÁDZAJÚ NA SVOJOM ÚZEMÍ A TAM SI MÔŽU ROBIŤ, ČO CHCÚ

Vojaci Ruskej federácie sa podľa slov predsedu parlamentného zahraničného výboru Mariána Kéryho nachádzajú na svojom území a tam si môžu robiť, čo chcú. Poznamenal, že nie je zástancom zbrojenia. „Nemyslím si, že Ruská federácia sa chystá napadnúť Ukrajinu,“ povedal predseda parlamentného zahraničného výboru.

Foto FOTO FACEBOOK
Dátum 12.02.2022

Poslanec Národnej rady SR a predseda parlamentného zahraničného výboru Marián Kéry (Smer-SD) je rád, že Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR nevyzýva diplomatov a občanov, aby opustili Ukrajinu. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Vojaci Ruskej federácie sa podľa slov Kéryho nachádzajú na svojom území a tam si môžu robiť, čo chcú. Poznamenal, že nie je zástancom zbrojenia. „Nemyslím si, že Ruská federácia sa chystá napadnúť Ukrajinu,“ povedal predseda parlamentného zahraničného výboru. Zemanová verí, že je stále pravdepodobné mierové riešenie konfliktu. „Myslím si, že všetky naše zložky, ktoré sú v bezpečnostnej rade, podrobne monitorujú situáciu,“ uviedla. Situácia je síce podľa jej slov napätá, ale zatiaľ sa nevyzýva na to, aby sa z Ukrajiny stiahli občania SR alebo slovenskí diplomati.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.