KISKA AKO DIEVKA

Súčasná opozícia nemá žiadneho výrazného a už vôbec nie charizmatického lídra, bývalý prezident sa tak stal kráľom medzi jednookými, a to napriek svojmu pošramotenému imidžu

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 01.07.2019

Po niekoľkotýždňových drahotách Andrej Kiska ako taká dievka podľahol Mirkovi Beblavému a Michalovi Trubanovi. Ukecali ho na kávičku, aby si pohovorili o možnej spolupráci a programových prienikoch troch strán Progresívne/Spolu/Za ľudí. Šťastní chlapci nezaváhali a na Facebook šuchli veľavravnú fotografiu. Mirkov úsmev na nej prezrádza, že konečne dosiahol svoje. Michal je rozradostnený, akoby si bol istý, že budú mať nového lídra, lebo so Zuzanou počítať nemôžu, tá už sedí u Grasalkoviča a bude sa vraj tváriť nadstranícky. Iba Andrejovi káva akosi nie je po chuti, lebo by mohla uškodiť jeho srdcu, bijúcemu pre USA. Exprezident sa spolupráci s demokraticko-agresívnou opozíciou nebude brániť, ale očakávať, že zruší svoje rozhodnutie založiť si vlastný politický subjekt, je progresívny sebaklam. Kiskov plán má jasné kontúry a bol dlhodobo pripravovaný za oceánom.

„Oporný bod neslobody – Dobre ozbrojený liberalizmus.“

Pavol Janík

Jedine on ako predseda a líder vlastnej trafiky bude garanciou, že investície doň vložené sa nielen vrátia, ale aj zúročia, keď ich kôň bude mať vplyv na výkonnú moc i zadávanie štátnych zákaziek. Beblavý s Trubanom veľmi dobre vedia, že Kiska môže odobrať hlasy nielen Sulíkovi a Matovičovi, ale aj im. Ak sa na to pozrieme reálne, súčasná opozícia nemá žiadneho výrazného a už vôbec nie charizmatického lídra. A tak kráľom medzi jednookými ostáva Andrej Kiska, a to napriek svojmu pošramotenému imidžu. A nakoniec práve on sa môže namiesto Radka Procházku stať gazdom liberálnej pravice. Po voľbách do europarlamentu ostala SaS oslabená, pretože jej hlavná ťahúňka a krikľúňka Lucia Ďuriš-Nicholsonová sa stala europoslankyňou. Matovičovi sa jeho de facto štvorčlenná strana rozpadá a príčinou je opäť žena – Veronika Remišová, ktorá ho spolu s ďalšími štyrmi poslancami NR SR za OĽaNO opustila. Pred dvomi mesiacmi sme písali, že Kiska pretiahne Remišovú, a zdá sa, že na jeseň sa to stane realitou. Veronika skončí v Kiskovej stajni. Andrej to skrátka so ženami vie, dokáže ich nielen ohúriť, ale aj prilákať k sebe. No, možno to bude tým, že má silný kapitál, a to je pre ženy mocný kaliber. Ďalšia, ktorá mu podľahla, pripojila svoj podpis pod vznik jeho strany a pomáha mu s tvorbou programu, je odfarbená blondínka, v dôverných kruhoch prezývaná Fernet lady. Andrej a Iveta vnímajú vzájomnú synergiu v kydaní na vlastný štát. V tom sú obaja dokonalí. A možno čoskoro opustí detskú izbu aj Karolína Farská a príde aj s venčekom na hlave, veď jej kamarát zo Slušného Slovenska Juraj Šeliga je už ustajnený. Ani kresťan Lojzko Hlina nechce ostať bokom a hlási sa k spolupráci s liberálmi. Hoci ešte pred trištvrte rokom rozprával, že sa z Kisku rodí nový mesiáš, ktorý rozbíja politickú scénu. A vraj každý, kto chce vládnuť s KDH, musí vedieť, že ide o hodnotovú stranu a nie nejaký spolok, ktorého hodnoty sa menia podľa kurzu dolára. No zdá sa, že Hlinovci sledujú vývoj amerického dolára (kým nepadne na dno), a preto Kiskov, Trubanov a Beblavého liberalizmus, genderizmus či islamizmus nebude morálnou, ba ani hodnotovou prekážkou pre mimoparlamentného lídra KDH.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.