KISKA V KOCKE

Jedenásť trapasov prezidenta všetkých občanov

Foto ARCHÍV
Dátum 30.04.2015

ÚVODNÝ DVOJTRAPAS (15. júna 2014): Zvukomalebnou slovenčinou Kiska číta inauguračný prejav. Prednes pripomína žiaka pomocnej školy. Na recepciu pozýva svojich poradcov a predstaviteľov najpochybnejších MNO. Dáva tak najavo, kto bude Slovensku vládnuť.

JUSTIČNÝ TRAPAS (2. júla): Kiska odmieta vymenovať troch sudcov Ústavného súdu SR (ÚS), odsúhlasených v NR SR. ÚS neskôr označí jeho rozhodnutie za protiústavné. Diletantským verdiktom, naordinovaným poradcami, Kiska prvýkrát poruší najvyšší zákon štátu.

NAJNEVINNEJŠÍ TRAPAS (5. augusta): Poradcovia, verejná ochrankyňa ľudských práv a MNO posielajú Kisku do polepšovne. Má preveriť, či sú chovanci spokojní so stravou. Obed s mladistvými počernými vyvrheľmi mu chutí. Povráva sa, že Kiska konečne prišiel, kam patrí.

NAJVÄČŠÍ TRAPAS (4. septembra): Na samite NATO v Cardiffe Kiska podhadzuje svoje rodné mesto Poprad ako priestor pre vojenskú základňu aliancie. Stretáva sa s odporom rodákov, ktorých tak vystavuje hrozbe teroristických útokov. Iniciatívny a hlúpy návrh, ktorý nekonzultoval s vládou, zaváňa vlastizradou.

NAJSERVILNEJŠÍ TRAPAS (24. septembra): Za tento počin ho pochváli americký prezident Barack Obama, s ktorým sa  stretáva na pôde OSN v New Yorku. Odborníci varujú, že štát, ktorý USA chvália, sa má mať na pozore. Strémovaný Kiska sa po rozhovore nahlúplo usmieva a cíti sa v USA ako v siedmom nebi.

TEPLÝ TRAPAS (9. februára 2015): Tak sa cítia aj lesby a gejovia, ktorým sa Kiska po neúspešnom referende o rodine zalieča: „Náš dlh voči LGBTI sa zvýšil.“ Úžernícky znalec dlhov nevysvetľuje, čo sme nedotknuteľným teplým dlžní.

DIPLOMATICKÝ TRAPAS (25. februára): Kiska odlieta do Kyjeva okiadzať výročie Západom zbúchaného puču na Majdane. Z účasti na vojne na východe Ukrajiny obviňuje Rusko, ktoré nie je vo vojnovom stave s nijakou krajinou. Na popud poradcov sa tak dopúšťa diplomatického faux pas.

NAJBRUTÁLNEJŠÍ TRAPAS (31. marca): Ľudské práva vzývajúci Kiska sa zvítava s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom, ktorý nechal strieľať do davu demonštrantov v Ankare. Kiska ho označuje za „nášho priateľa“ a Turecko za „ostrov stability“.

NAJHLÚPEJŠÍ TRAPAS (4. apríla): Naopak, porušovanie ľudských práv vyčíta Kiska ruskému ministrovi zahraničia Sergejovi Lavrovovi. Ostentatívne na Slavíne nepoloží vence s Lavrovom, ale s primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom, ktorý pri pomníku pochovaných osloboditeľov drzo prirovnával k okupantom.

SVÄTÝ TRAPAS (8. apríla): Sťa osloboditeľ mučeníka sa Kiska stretáva s pápežom Františkom, u ktorého vo Vatikáne oroduje za skrachovaného farára Róberta Bezáka. Nedochádza mu, že sa vmiešava do vnútorných záležitostí cudzieho štátu.

PERMANENTNÝ TRAPAS: Rovnako Kiskovi nedocvakáva, že ak cestuje vládnym špeciálom na súkromné cesty do Popradu potajme aj potme, verejnosť sa to môže dozvedieť. Náš mesačník a neskôr ďalšie masmédiá upozornili na Kiskove (vý)lety až dvakrát týždenne, čo mesačne stojí 36-tisíc eur. Prezidentská kancelária sa pokrytecky odvoláva na ministerstvo vnútra. Hovorí sa tomu pštrosia politika, ktorá sa ako červená niť vinie ročným pôsobením Kisku v úrade.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.