KLAUS ĽUTUJE ODCHOD FICA

Slovenská republika je príliš veľmi pripútaná k EÚ, čo spôsobil počas svojej vlády Mikuláš Dzurinda

Foto TASR/AP
Dátum 04.03.2020

Bývalý prezident ČR Václav Klaus v rozhovore pre parlamentnilisty.cz povedal, že ľutuje prehru Roberta Fica v parlamentných voľbách a zároveň ho potešilo, že chránenci súčasnej prezidentky SR Zuzany Čaputovej z PS/Spolu ostali pred bránami NR SR.

Bývalá hlava štátu ČR povedala, že v slovenských voľbách zvíťazili zvláštne politické subjekty a podľa neho to bude ďalej viesť k ďalšiemu rozpadu ideového smerovania, čo bude mať negatívne tendencie.

Václav Klaus v rozhovore tiež povedal, že síce je s expremiérom SR Robertom Ficom na rozdielnej strane ideovej barikády, tak musí férovo povedať, že Robert Fico bol podľa neho najvýznamnejší politik SR za posledných tridsať rokov. „Slovensko to nedocenilo a myslím si, že robí chybu“ povedal Václav Klaus.

Zároveň poukázal na fakt, že Slovenská republika je príliš veľmi pripútaná k EÚ, čo spôsobil počas svojej vlády Mikuláš Dzurinda počas rokov 1998 - 2006. A práve v tejto súvislosti ho potešil jasný prepad proeurópskeho liberálneho zoskupenia PS/Spolu, z ktorého vzišla súčasná prezidentka Zuzana Čaputová, v ktorom pôsobila ako podpredsedníčka.

Bývalého prezidenta SK Andreja Kisku a jeho stranu Za ľudí považuje Vláclav Klaus za umelý výtvor a práve preto ho vôbec neprekvapil tak nízky dosiahnutý výsledok uzavrel hodnotenie slovenských parlamentných volieb Václav Klaus.  

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.