KLAUS NAVŠTÍVIL FICA

Predseda Smeru Robert Fico: Úloha národných vlád je starať sa o vlastných občanov a vmiešavanie sa do vnútorných záležitostí iných štátov, je skôr prejavom malosti politikov vyrobených médiami, ako vlastnosťou vyspelých a skúsených štátnikov.

Foto fb roberta fica
Dátum 02.04.2023

Líder strany Smer-SSD Robert Fico sa na Facebooku pochválil návštevou prezidenta Václava Klausa. „Pán prezident Václav Klaus je štátnik, ktorý v politike niečo zažil a aj keď hodnotovo stojí na opačnej strane politického spektra, je paradoxom tejto doby, že na vážnych témach zahraničnej, ale aj domácej scény, dokážeme nájsť spoločnú reč. Žijeme časy, keď nás médiá presviedčajú, že biela je čierna a čierna je biela a keď poviete, že „cisár je nahý“ stávate sa nepriateľom systému. Spolu s pánom prezidentom nepatríme k tým, ktorí by sa zľakli nálepkovania, na to sme až príliš dlho v politike, ale spraviť zo slova mier zakázaný pojem, ktorý je vraj prejavom fandenia jednej strane konfliktu, je nepodarený vtip,“ píše Fico.

Smer toto principiálne odmieta, pretože suverenita tak názorov, ako aj národná a politická, je to, čo podľa Fica robí Smer-SSD vo svete jedinečnými. „Smer-SSD je politický originál a nikdy nebude nepodarenou napodobeninou západných politikov. Úloha národných vlád je starať sa o vlastných občanov a vmiešavanie sa do vnútorných záležitostí iných štátov, je skôr prejavom malosti politikov vyrobených médiami, ako vlastnosťou vyspelých a skúsených štátnikov. S prezidentom Klausom sme sa zhodli, že Slovensko aj Česko potrebujú vo verejnej diskusii čo najviac suverénnych postojov, pretože inak naše demokracie zahynú na jednofarebnosť!“ dodáva Fico.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.