KLUS: SULÍK MI CHCE NASADIŤ ČERTOVSKÉ ROHY

Martinovi Klusovi prídu zvláštne výroky Richarda Sulíka, ktorý uviedol, že Klus má sľúbené teplé miestečko v Bruseli. „Je to zvláštne preto, lebo predseda SaS mi ešte nedávno sľúbil zvoliteľné miesto na kandidátke do europarlamentu, ak podľa jeho slov prestanem vystrájať,“ uviedol Klus na sociálnej sieti.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 10.11.2022

Nezaradenému poslancovi Národnej rady SR Martinovi Klusovi prídu zvláštne výroky predsedu Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka, ktorý uviedol, že Klus má sľúbené teplé miestečko v Bruseli. „Je to zvláštne preto, lebo predseda SaS mi ešte nedávno sľúbil zvoliteľné miesto na kandidátke do europarlamentu, ak podľa jeho slov prestanem vystrájať,“ uviedol Klus na sociálnej sieti.

Napriek tomu, že poslanec opustil poslanecký klub SaS, tu „vznikla veľká potreba ‚nasadiť mi čertovské rohy‘ v duchu ‚nechal sa kúpiť a uvidíme za čo‘,“ dodal poslanec. Martin Klus tvrdí, že Richard Sulík veľmi dobre vie o poslancovej dlhodobej ambícii zameniť politický život za skúsenosť v diplomacii či v európskych inštitúciách.

„Prvýkrát sa o tom verejnosť dozvedela už v júni minulého roku na kongrese SaS, keď túto možnosť spomenul vtedajší minister rezortu diplomacie Ivan Korčok. Na mojom záujme sa nič nezmenilo,“ napísal Klus. Poslanec zdôraznil, že odchodom z diplomacie a s príchodom do NR SR sa jeho záujem ešte viac umocnil a dodal, že sa o takú ponuku bude v budúcnosti uchádzať.


„Spájať to s hlasovaním ma uráža a považujem to za maximálne nekorektné. Práve Sulík by si mal čo najviac priať, aby sa táto ambícia naplnila. Mojím odchodom by totiž do parlamentu nastúpil náhradník, predpokladám lojálny člen klubu SaS," doplnil. Klus na sociálnej sieti taktiež napísal, že sa na nebezpečných a úplne zbytočných obštrukciách parlamentu zúčastňovať nebude.

„Bol som prekvapený, že niektorí ostali prekvapení, keď som sa zaprezentoval. Keďže nesúhlasím so zdanením dôchodkov, tak som sa v danom prípade zdržal. Že práve moje zaprezentovanie spôsobí vo výsledku schválenie zákona, je, bohužiaľ, riziko,“ vysvetľuje poslanec. Klus zdôrazňuje, že k obštrukcii je ochotný pridať sa len za predpokladu, ak dôjde k porušeniu zákona, ako napríklad rokovacieho poriadku.

„Mrzí ma, že tí, ktorí mi vyčítajú podraz voči DNS SaS si nevšimli, že v odhadom 90 percent hlasovaní som bol v úplnej zhode s mojím pôvodným klubom,“ uviedol. Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík sa domnieva, že ich odídenec Martin Klus hlasoval v utorok s koalíciou výmenou za niečo, „napríklad nejaké teplé miesto v Bruseli“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.