KLUS: ZAŽÍVAME ČASY, KEDY SÚ NEPOPULÁRNE ROZHODNUTIA NEVYHNUTNÉ

Štátny tajomník Martin Klus: Druhou možnosťou sú len ďalšie stovky, možno až tisíce úmrtí, kolabujúce nemocnice a doslova humanitárna kríza, pred ktorou nás už varovali členovia konzília odborníkov.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 19.11.2021

Rakúsko si uvedomuje mimoriadnu vážnosť epidemickej situácie a enormný tlak na tamojšie zdravotníctvo. V tomto kontexte je potrebné vnímať aj rozhodnutie rakúskej vlády, ktorá s platnosťou od pondelka 22. novembra do 12. decembra zavádza plošný lockdown pre zaočkovaných aj nezaočkovaných. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol Martin Klus (SaS), štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

ČÍTAJTE TIEŽ: RAKÚSKO ZAVÁDZA NAJTVRDŠIE OPATRENIA NA SVETE! CELONÁRODNÝ LOCKDOWN AJ POVINNÉ OČKOVANIE!

Klus konštatoval, že svet zažíva časy, keď sú aj veľmi nepopulárne rozhodnutia nevyhnutné, pretože od nich závisia životy občanov. „Rakúsko má oveľa vyššiu mieru zaočkovanosti ako my na Slovensku. Plne zaočkovaných je tam 65 percent obyvateľov, aspoň jednu dávku má zhruba 70 percent občanov a v kategórii ľudí vo veku nad 60 rokov sa dokonca blížia k 90 percentnej zaočkovanosti,“ zdôraznil. Lockdown v Rakúsku v praxi znamená, že ľudia nesmú opustiť svoje domovy až na niekoľko výnimiek, ako je nakupovanie základných potrieb. Reštaurácie budú zatvorené a kultúrne podujatia budú zrušené. Po týchto 20 dňoch bude pokračovať lockdown pre nezaočkovaných. Rakúska vláda tiež oznámila, že od 1. februára 2022 začne v krajine platiť povinnosť byť zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19.

Klus verí, že rozhodnutie zaviesť povinný lockdown a povinné očkovanie muselo byť pre rakúsku vládu mimoriadne ťažké. Iné ako nepopulárne opatrenia však podľa štátneho tajomníka ani nie sú možné. „Druhou možnosťou sú len ďalšie stovky, možno až tisíce úmrtí, kolabujúce nemocnice a doslova humanitárna kríza, pred ktorou nás už varovali členovia konzília odborníkov,“ povedal a slovenských občanov vyzval opätovne k zodpovednosti a k tomu, aby si uvedomili vážnosť situácie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.