KOALÍCIA JE JEDNOTNÁ - PODPORUJE PETRA PELLEGRINIHO

VIDEO: Robert Fico, predseda vlády SR: Tri koaličné strany prijali spoločné vyhlásenie, v ktorom konštatujú, že výsledok prezidentských volieb výrazne ovplyvní slovenskú politickú scénu a charakter zahraničnej politiky SR. Ivan Korčok bude v prípade zvolenia amatérsky zasahovať do výsledkov demokratických parlamentných volieb pokusmi o vytvorenie druhého mocenského centra s plnou a nekritickou podporou mimovládnych organizácií financovaných zahraničím, progresívno-liberálnych médií a súčasne politickej opozície s cieľom deštruovať vládu a za každú cenu vyvolať predčasné parlamentné voľby.

Foto MILAN ILLÍK/SITA
Dátum 03.04.2024

Slovenská národná strana (SNS) podporí v druhom kole prezidentských volieb Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Oznámil to dnes predseda strany Andrej Danko po stretnutí so svojimi koaličnými partnermi Robertom Ficom (Smer-SD) a Petrom Pellegrinim (Hlas-SD) v centrále SNS v Bratislave. Na koaličné rokovanie prišli aj ministri. „Slovenská národná strana sa hlási k spolupráci so Smerom-SD aj v oblasti prezidentských volieb. Tak, ako som v prvom kole odporúčal voliť srdcom, v druhom kole musí zvíťaziť rozum,“ vyhlásil Danko. Peter Pellegrini je podľa neho skúsený politik a líder, ktorý porazí "zlo" v podobe Ivana Korčoka.

„Mal to šťastie, že v jednej profesionálnej strane profesionálne rástol. Ale ako jedinečný človek a charizmatická osobnosť išiel vlastnou cestou a ako líder ukázal svoje politické miesto tým, že založil politickú stranu Hlas-SD,“ povedal šéf národniarov, ktorý dnešné stretnutie v centrále SNS zvolal. Dodal, že jeho prioritou je udržať koalíciu Smeru-SD, Hlasu-SD a SNS. „Áno, každý z nás má aj svoju komunikáciu, ostrý jazyk, ale to, čo nás dnes spája, je tvrdý boj s liberálnou politikou,“ zhodnotil Danko.

Tri koaličné strany dnes prijali spoločné vyhlásenie, v ktorom konštatujú, že výsledok prezidentských volieb výrazne ovplyvní slovenskú politickú scénu a charakter zahraničnej politiky SR. „Ivan Korčok bude v prípade zvolenia amatérsky zasahovať do výsledkov demokratických parlamentných volieb pokusmi o vytvorenie druhého mocenského centra s plnou a nekritickou podporou mimovládnych organizácií financovaných zahraničím, progresívno-liberálnych médií a súčasne politickej opozície s cieľom deštruovať vládu a za každú cenu vyvolať predčasné parlamentné voľby,“ prečítal Robert Fico z vyhlásenia. Ivana Korčoka vo svojom spoločnom vyhlásení nazvali koaliční lídri protislovenským kandidátom. Podľa nich by bol prezidentom slúžiacim cudzím záujmom a podkopával by koncepciu „suverénnej zahraničnej politiky“. „Smer volí Petra Pellegriniho,“ vyhlásil Fico.

Pellegrini sa poďakoval koaličným partnerom za prejavenú dôveru. „Som nesmierne vďačný za ich podporu a zároveň je táto podpora pre mňa aj záväzkom,“ povedal. Dodal, že chce byť prezidentom, pre ktorého je Slovensko vždy na prvom mieste. Zopakoval tiež svoju rétoriku o tom, že chce byť prezidentom, ktorý chce mier a nie vojnu. Jeho strana Hlas-SD zostane aj po jeho prípadnom zvolení za prezidenta zostane stabilnou súčasťou koalície. Po spoločnom vyhlásení koaličných lídrov nebol žiadny priestor pre novinárske otázky.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.