KOALÍCIA ROZHÁDANÝCH

R. Sulík: Matovič si nemôže brať všetko, čo chce, SaS má záujem o rezort financií

Foto TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 13.03.2020

BRATISLAVA 13. marca (TASR/Extra plus) - SaS má záujem o štvorkoalíciu, ale chce v nej byť ako jeden zo štyroch rovnocenných partnerov. Zdôraznil to predseda SaS Richard Sulík po rokovaní Republikovej rady SaS. 

Tvrdí, že líder OĽaNO Igor Matovič si nemôže z ministerstiev vyberať všetko, čo chce, pretože vo vláde nebude rozhodovať iba on. Sulík trvá na nároku SaS na obsadenie postu ministra financií, podľa jeho slov to voliči SaS očakávajú. Podľa Sulíka by mali byť partneri dohodnutí na všetkých postoch okrem financií. Pripomenul, že ešte pred rokovaniami o prerozdelení rezortov prejavil záujem o rezort financií, ak budú druhá najsilnejšia strana. Preto by pochopil, ak by tento post chcelo hnutie Sme rodina, to však podľa jeho slov chcelo prioritne post predsedu Národnej rady SR. Dodal, že SaS dostala ponuku napríklad aj na rezort životného prostredia.

Sulík poznamenal, že rozumie napríklad záujmu OĽaNO o rezort vnútra, pretože od začiatku Matovič sľuboval voličom, že chce bojovať proti mafii. „Sme partneri, aj keď sme menší partner, nie sme podriadení a nadriadení, nesúhlasíme s tým, že Matovič si vyberie všetko, čo chce, len preto, lebo vyhral voľby,“ povedal.

Podotkol, že charakteru strany SaS najviac zodpovedajú rezorty financií a školstva. „Naši voliči od nás čakajú, že budeme zodpovední, že budeme za rozumné hospodárenie našej krajiny,“ povedal Sulík. Tvrdí, že SaS sa chce zodpovedne starať o to, aby štát hospodáril rozumne.

Naďalej deklaroval záujem o štvorkoalíciu so stranami a hnutiami OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí. Podľa jeho slov je strana pripravená ďalej rokovať. Podotkol, že hoci bude mať Matovič ako víťaz volieb hlavné slovo, musí pochopiť, že bude mať v koalícii aj partnerov.

V súvislosti s rokovaniami o zostavení vlády poznamenal, že doteraz nepočul pádny argument, prečo by nemala mať SaS rezort financií. Vysvetlil, že sa od začiatku o tom s Matovičom rozprával a mal pocit, že s tým líder OĽaNO počíta. Pôvodne mal byť Eduard Heger (OĽaNO), ktorý sa spomína ako možný minister financií, podľa Sulíka ministrom hospodárstva alebo dopravy, či práce. Pri každom rokovaní sa to však podľa neho menilo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.