KOLÍKOVÁ CHCE OD MIKASA VÝNIMKY PRE SÚDNE POJEDNÁVANIA A DEDIČSKÉ KONANIA V ZAHRANIČÍ

Medzi dôvodmi bolo aj zaistenie osôb žijúcich v zahraničí na rokovaniach orgánov spadajúcich do ministerkinej pôsobnosti. Šéfka rezortu hlavného hygienika požiadala o 25 výnimiek a všetky boli schválené.

Foto TASR
Dátum 11.01.2021

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) žiadala Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) o výnimky najmä pre súdne pojednávania a dedičské konania v zahraničí. Pre agentúru SITA to uviedol Peter Bubla z tlačového oddelenia rezortu spravodlivosti. Medzi dôvodmi bolo aj zaistenie osôb žijúcich v zahraničí na rokovaniach orgánov spadajúcich do ministerkinej pôsobnosti. Dodal, že šéfka rezortu hlavného hygienika požiadala o 25 výnimiek a všetky boli schválené.

Podľa vyhlášky ÚVZ SR vo Vestníku vlády SR môže úrad udeliť osobe výnimku iba v nevyhnutných prípadoch na základe odôvodnenej písomnej žiadosti člena vlády SR, do ktorého prekročenie hranice patrí. Táto osoba sa musí pri vstupe na územie SR preukázať negatívnym výsledkom PCR testu nie starším ako 72 hodín. V odôvodnených prípadoch môže úrad udeliť výnimku aj bez tejto povinnosti.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.