KOLÍKOVÁ: DEMONŠTRÁCIE BUDÚ ONEDLHO POVOLENÉ

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková tvrdí, že si v budúcnosti vie predstaviť byť predsedníčkou strany Za ľudí namiesto Veronika Remišovej.

Foto tasr/martin bauMANN
Dátum 02.05.2021

Ministerka spravodlivosti Kolíková (Za ľudí) kritizovala uzavretie zmluvy na nákup vakcíny Sputnik, ktorú vyrokoval Igor Matovič a podpísal Marek Krajčí. „Ja si to absolútne neviem predstaviť,“ vyhlásila Kolíková v diskusii Markízy Na telo na otázku, či si vie predstaviť uzavretie takejto zmluvy. Ocenila však, že sa zmluva napokon zverejnila.

Podpredseda Hlasu Richard Raši označil zmluvu za „obrovský škandál“ a za problém, že sa dodnes Sputnikom na Slovensku nik nezaočkoval. Kolíková reagovala, že každý verejný funkcionár nesie zodpovednosť. Podľa Rašiho sa zaočkovanosť na Slovensku zvýši, ak sa obyvateľom umožní vyberať si vakcínu. Ministerka sa tiež domnieva, že vláda predčasne zruší núdzový stav, ktorý má na Slovensku trvať do 28. mája. Odhaduje to vzhľadom na zlepšujúcu sa epidemiologickú situáciu na Slovensku. V máji sa podľa nej dostanú do legislatívneho procesu návrh nového pandemického zákona a úprava súvisiaca s hospodárskou mobilizáciou, ktoré by vyriešili vyhlasovanie núdzového stavu.

Kolíková nevylúčila, že by chcela byť predsedníčkou koaličnej strany Za ľudí. „Možné je všetko,“ odpovedala v Na telo na otázku, či je možné, že by sa počas najbližšieho roka uchádzala o túto funkciu.  Najmenšiu koaličnú stranu teraz vedie vicepremiérka Veronika Remišová. Nahradila v pozíciu Andreja Kisku, keď z politiky odišiel. V najbližších týždňoch podľa Kolíkovej budú opätovne povolené aj demonštrácie, pretože to umožní zlepšujúca sa epidemiologická situácia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.