KOLÍKOVÁ: DOBRO ZVÍŤAZÍ NAD ZLOM

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková hovorí, že verí v dobro. "Moja modlitba je o nádeji, že dobro zvíťazí nad zlom. Takáto jednoduchá je moja viera a modlitba. Považujem sa preto za veriacu," dodala.

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 14.09.2021

Návšteva pápeža Františka je výnimočná udalosť pre všetkých, mohla by nás spájať. Na sociálnej sieti to v súvislosti s návštevou Svätého Otca na Slovensku uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

"Je to výnimočný človek, ktorý má obrovskú snahu ľudí spájať, všetkých bez rozdielu. Pre mňa je výnimočný pre jeho snahu o rešpekt, cit pre rozdielnosť ľudí a osobitne pre pomoc a podporu chudobným," podotkla ministerka s tým, že spoločná modlitba s pápežom by mala ľudí spájať, "bez ohľadu na to, za koho presne sa považujeme".

Kolíková zdôraznila, že verí v dobro. "Moja modlitba je o nádeji, že dobro zvíťazí nad zlom. Takáto jednoduchá je moja viera a modlitba. Považujem sa preto za veriacu," dodala.

Pápež František absolvuje na Slovensku štvordňovú návštevu (12. - 15. 9.). Po pondelkovom bratislavskom programe je v utorok v Prešove a Košiciach, kde sa zúčastní aj na stretnutí s mladými a navštívi rómsku komunitu na košickom sídlisku Luník IX. V stredu (15. 9.) sa zúčastní v Šaštíne na svätej omši, kde prednesie homíliu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.