KOLÍKOVÁ: MÁM LEGITIMITU, ABY SOM POKRAČOVALA AKO MINISTERKA SPRAVODLIVOSTI

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zdôraznila, že zo strany Za ľudí určite neodchádza. Doplnila, že chce pokračovať aj ako členka vlády.

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 09.06.2021

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zdôraznila, že zo strany Za ľudí určite neodchádza. Doplnila, že chce pokračovať aj ako členka vlády. Po rokovaní vlády dnes takto reagovala na medializované vyjadrenia predsedníčky strany Za ľudí Veroniky Remišovej o tom, že Kolíková bola súčasťou „Ficovho systému“ a necháva na ňu, či zo strany odíde. Kolíková podľa vlastných slov cíti podporu koaličných partnerov, predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) a väčšiny poslaneckého klubu strany Za ľudí.

„S tohto pohľadu vnímam, že mám legitimitu, aby som ďalej pokračovala ako ministerka spravodlivosti, aj keď tu môžu byť zo strany predsedníčky tvrdšie vyjadrenia,“ skonštatovala Kolíková. Ministerka verí, že zvolanie snemu pomôže vyriešiť situáciu v strane a prispeje k stabilite a jednote Za ľudí. Myslí si, že zvolanie snemu je reálne a budú na neho tlačiť aj krajské štruktúry strany. „Myslím, že v tomto máme absolútnu zhodu s pani predsedníčkou, že je dôležité, aby sme počúvali aj regióny,“ dodala Kolíková.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.