KOLÍKOVÁ: NÁVRH ZÁKONA O POVINNOM OČKOVANÍ MÁM UŽ SCHOVANÝ V ŠUFLÍKU

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková tvrdí, že je namiestne, aby vláda uvažovala o povinnom očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Je to podľa nej čisto politické rozhodnutie a nevidí v ňom z právneho hľadiska žiadny problém. 

Foto TASR/Jakub Kotian
Dátum 08.12.2021

Je namieste, aby vláda uvažovala o povinnom očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková to uviedla po stredajšom rokovaní vlády. Tvrdí, že ide o vážne politické rozhodnutie, ale z právneho hľadiska nevidí v zavedení tejto povinnosti problém.

"Návrh zákona mám v zásuvke, za určitých okolností by vedel vytvoriť priestor na povinné očkovanie," povedala s tým, že ide o jej osobný názor. Doplnila, že aj dnes štát "núti ľudí, aby sa v kategórii viacerých chorôb povinne očkovali".

V súvislosti s odškodňovaním osôb po nežiaducich účinkoch vakcín preferuje zavedenie jednoduchej odškodňovacej schémy. "S ministrom zdravotníctva sme sa dohodli, že sa o tom budeme rozprávať," dodala.

Vláda Kolíkovú a šéfa rezortu zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) zaviazala k vypracovaniu právnej analýzy o možnostiach zavedenia povinného očkovania. "Výsledkom právnej analýzy bude, v akých formách a rozsahu by bolo možné zaviesť povinné očkovanie," podotkla ministerka.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.