KOLÍKOVÁ: PÁRY ROVNAKÉHO POHLAVIA BY SME MALI NORMÁLNE UZNAŤ

Mária Kolíková, exministerka spravodlivosti: Navrhovaná legislatíva z dielne dočasne povereného ministra spravodlivosti Viliama Karasa iba čiastkovo rieši niektoré situácie, ktoré sa týkajú párov rovnakého pohlavia. Dostali sme sa do momentu, keď by sme ich mali normálne uznať.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 19.01.2023

Navrhovaná legislatíva z dielne dočasne povereného ministra spravodlivosti Viliama Karasa iba čiastkovo rieši niektoré situácie, ktoré sa týkajú párov rovnakého pohlavia. V reakcii na predstavené návrhy riešení životných situácií nezosobášených párov to vo štvrtok uviedla exministerka spravodlivosti a poslankyňa parlamentu Mária Kolíková (SaS).

„V tomto momente riešiť iba čiastkovo niektoré situácie, ktoré sa týkajú párov rovnakého pohlavia, je už premeškané. Dostali sme sa v krajine do momentu, keď by sme ich mali normálne uznať,“ zdôraznila. Podotkla, že na jednej strane rozumie hľadaniu politického kompromisu.

„Ale myslím si, že sme sa ako krajina dostali niekde inde. Tu treba mať väčšie ambície,“ povedala. Rezort spravodlivosti navrhol právne nástroje, ktoré majú riešiť situácie blízkych osôb vrátane nezosobášených párov rovnakého pohlavia. A to v oblasti vzájomného zastupovania, správy dedičstva, oboznamovania sa so zdravotnými informáciami či ochrany maloletých.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.