KOLÍKOVÁ PREVERÍ ZMLUVU O NÁKUPE SPUTNIKA

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková získala prístup k zmluve o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V. Chce sa zamerať najmä na to, či by zmluva nemala byť zverejnená. 

Foto SITA/BRAnislav bíbel
Dátum 14.04.2021

Ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) sprístupnia zmluvu o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V. Informovala o tom po dnešnom rokovaní vlády s tým, že dostane aj list zo 6. apríla.

„Treba sa pozrieť na dve základné veci. Jedna je tá, či by samotná zmluva nemala byť zverejnená a nemal by na ňu platiť celý mechanizmus v zmysle info zákona," povedala a doplnila, že druhou vecou sú podmienky pre zmluvné strany. Na tieto dve záležitosti sa podľa jej slov zameria rezort spravodlivosti. Podotkla, že zmluvu zatiaľ nevidela.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.