KOLLÁR: HANBÍM SA BYŤ ČLENOM TAKÉHOTO PARLAMENTU

„Neumožniť dvom ľuďom žijúcim v spoločnom vzťahu, bez ohľadu na pohlavie, dediť či v prípade zdravotných problémov, alebo úmrtia nahliadnuť do zdravotnej dokumentácie, to nie je ochrana konzervatívnych hodnôt, či tradičnej rodiny, to je číre zlo,“ uviedol poslanec a predseda strany Spolu.

Foto TASR/LUKÁŠ GRINAJ
Dátum 20.10.2022

Poslanec parlamentu a predseda strany Spolu – občianska demokracia Miroslav Kollár vyjadril sklamanie v súvislosti s návrhom na vytvorenie inštitútu partnerského spolužitia, ktorý nenašiel podporu poslancov v parlamente.

„Som nahnevaný, smutný a hanbím sa, že som členom takéhoto parlamentu. Návrh predstavoval kozmetickú úpravu, ktorá by uľahčila život tak hetero, ako aj homosexuálnym párom,“ napísal Kollár na sociálnej sieti. Návrh v parlamente podporilo 50 zo 133 prítomných poslancov.

„Neumožniť dvom ľuďom žijúcim v spoločnom vzťahu, bez ohľadu na pohlavie, dediť či v prípade zdravotných problémov, alebo úmrtia nahliadnuť do zdravotnej dokumentácie, to nie je ochrana konzervatívnych hodnôt, či tradičnej rodiny, to je číre zlo,“ uviedol poslanec.

Kollár je toho názoru, že parlamentná väčšina nezreflektovala teroristický útok na Zámockej ulici a nezmenila ani svoje diskriminačné postoje voči LGBTI komunite. „Je to smutná vizitka štátu, ktorý síce o sebe tvrdí, že je moderný a demokratický, ale v skutočnosti v ňom stále prevládajú predsudky a nenávisť,“ uzavrel Kollár.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.