KOLLÁR: KOALÍCIA URČITE PRELOMÍ ČAPUTOVEJ VETÁ

Prezidentka Čaputová vrátila parlamentu na opätovné prerokovanie tri zákony s pripomienkami. Ide o novelu zákona o prokuratúre, o komisárovi pre deti a komisárovi pre osoby so zdravotným postihnutím a tiež novelu o elektronických komunikáciách.

Foto Archív
Dátum 21.08.2020

BRATISLAVA 21. augusta (SITA/extraplus.sk) - Predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) je presvedčený o tom, že koalícia prelomí vetá prezidentky Zuzany Čaputovej. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii v budove parlamentu. O spoločnom postupe koalície majú podľa jeho slov rokovať na koaličnej rade, ktorá bude zasadať v pondelok 24. augusta. Kollár zároveň potvrdil, že schôdza k vetovaným zákonom bude 1. alebo 2. septembra.

Prezidentka Čaputová vrátila parlamentu na opätovné prerokovanie tri zákony s pripomienkami. Ide o novelu zákona o prokuratúre, o komisárovi pre deti a komisárovi pre osoby so zdravotným postihnutím a tiež novelu o elektronických komunikáciách. „Chceme si to ešte podrobnejšie prejsť a nechceme to urobiť narýchlo. Pripomienky pani prezidentky ešte podrobnejšie naštudujeme,“ uviedol pre agentúru SITA 20. augusta líder poslaneckého klubu hnutia Sme rodina Peter Pčolinský.

Na prelomenie veta prezidentky je potrebných minimálne 76 hlasov poslancov zo 150-členného parlamentu. Koalícia má v poslaneckej snemovni dohromady 95 kresiel.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.