KOLLÁR MATOVIČOVI: POSIELATE ŠEKY A PRAJETE PEVNÉ ZDRAVIE MŔTVYM, HANBITE SA!

Medzi šéfom strany SPOLU Miroslavom Kollárom a ministrom financií Igorom Matovičom sa rozpútala ostrá mediálna prestrelka. Dôvodom majú byť očkovacie šeky pre dôchodcov. 

Foto TASR/Radovan Stoklasa
Dátum 14.01.2022

Medzi odídencom zo Za ľudí Miroslavom Kollárom (SPOLU), ktorý súčasne pracuje aj ako primátor mesta Hlohovec a ministrom financií Igorom Matovičom za OĽaNO to po novom roku skutočne vrie. Dôvodom vzplanutia veľkého konfliktu sú motivačné finančné prostriedky pre seniorov po zaočkovaní proti koronavírusu. Kollár tvrdí, že tie prišli aj jeho svokre, no až po jej tragickom úmrtí pred Vianocami. Matoviča obvinil, že je hnusné priať pevné zdravie niekomu, kto už nie je medzi živými. Ten si to nenechal a kritiku opätoval. Uvádza sa to na www.topky.sk.

"Pán Matovič, poslali ste práve mojej svokre šek na tých vašich slávnych 300 eur. Aj ste jej poďakovali za príklad, ktorý dala iným ľuďom vo svojom okolí. A že jej želáte pevné zdravie," začal Kollár kritiku ministra financií, no hneď vysvetlil, prečo bol tento krok zo strany ministerstva nevhodný. "Len s tým pevným zdravím to bude asi problém. Pred mesiacom zomrela. Pochovali sme ju týždeň pred Vianocami. Týždeň po novom roku dostala z vášho ministerstva želanie pevného zdravia," kritizuje rezort Kollár.

Kollára sa emočne aj duševne dotklo, že finančné prostriedky s prianím pevného zdravia prichádzajú osobám, ktoré už nie sú na tomto svete. "Myslím si, že vy máte – ako sa hovorí – vyoperovanú hanbu. Ale aj tak vás prosím – choďte sa konečne niekam do kúta potichu hanbiť a už odtiaľ nevylezte. Skôr, ako túto peknú krajinu definitívne zničíte. A vašim kolegom na ministerstve povedzte, nech si aktualizujú dáta z evidencie obyvateľov," kopol si do Matoviča Kollár.

Matovič tieto slová nezaradeného poslanca zachytil a nezostal mu nič dlžný. "Pána primátora Hlohovca je mi veľmi ľúto a aj všetkých obyvateľov mesta Hlohovec, lebo mať primátora, ktorý zneužije úmrtie svojej vlastnej svokry na politikárčenie, je naozaj mimoriadne úbohé,“ povedal Matovič na štvrtkovom tlačovom brífingu o posunutí termínov odmeny pre seniorov za očkovanie.

"Človek, ktorý neváha zneužiť smrť vlastnej svokry na to, aby mudroval o tom, čo strašné sa stalo. Jeho svokra zomrela pár dní pred Vianocami, kedy my sme už odoslali databázu na poštu. Strašne ten štát zlyhal, lebo tej jeho svokre, ktorá umrela dva dni alebo koľko pred Vianocami, sme poslali 300 eur. Miesto toho, aby poďakoval, tak si chcel silou mocou buchnúť," adresoval tvrdé slová Kollárovi expremiér Matovič. Pripomenul pritom, že tieto peniaze sa, ako každé iné po úmrtí danej osoby, stanú predmetom dedičského konania. "Tých 300 eur svokre pána Kollára prináleží, pretože splnila podmienky a bude to predmetom dedičského konania," vysvetlil.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.