KOLLÁR: NIEČO TAKÉ ODPORNE FARIZEJSKÉ AKO ŠELIGA SOM EŠTE V ŽIVOTE NESTRETOL

Šeliga žiadal Kollára, aby nestaval koaličných poslancov pred dilemu medzi kauzou jeho diplomovej práce a rozpadom vládnej koalície.

Foto TASR
Dátum 07.07.2020

BRATISLAVA 7. júla (TASR/extraplus.sk) - Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v pléne počas diskusie k jeho odvolávaniu kritizoval podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu (Za ľudí). "Niečo tak odporne farizejské, ako je pán podpredseda Šeliga, som ešte v živote nestretol," reagoval Kollár na vystúpenie Šeligu, ktorý ho predtým vyzval, aby stiahol návrh na vlastné odvolanie. Šeliga ho zároveň žiadal, aby nestaval koaličných poslancov pred dilemu medzi kauzou jeho diplomovej práce a rozpadom vládnej koalície.

Kollár povedal, že keď začala kauza jeho diplomovej práce, prišiel za ním Šeliga, ktorého označil za "etalón morálky". Šeliga mu mal povedať, aby sa ospravedlnil. Kollár v pléne povedal, že keď sa ospravedlnil, Šeligovi to nestačilo a došiel za ním opäť, aby sa vzdal titulu. "Tak som urobil tlačovku a povedal som, že nebudem titul používať," dodal Kollár s tým, že titul sa nedá vrátiť.

Kollár ďalej dodal, že sa znova ospravedlnil všetkým, koho počas kauzy mohol uraziť svojou komunikáciou. "Tento farizej dobehol a povedal, nestačí, musíš odstúpiť," znova reagoval na Šeligu. Kollár tiež pri kritike Šeligu spomenul kauzy predsedu Za ľudí Andreja Kisku.Na záver svojho vystúpenia sa Kollár v pléne ešte raz všetkým ospravedlnil.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne