KOLLÁR: NOVÉ OPATRENIA SÚ PROBLÉMOVÉ A NEMAJÚ ŽIADNU POSTUPNOSŤ KROKOV

VIDEO: Prezidentovi Slovenskej lekárskej komory Marianovi Kollárovi sa nepáčia nové vládne opatrenia, ktoré majú začať platiť od 3. marca 2021. Tvrdí, že nie sú cielené, jasné a ani organizačne dobre zvládnuté. 

Foto TASR
Dátum 02.03.2021

Prezident Slovenskej lekárskej komory MUDr. Marian Kollár zhodnotil na tlačovej konferencií opatrenia, ktoré boli vládou prijaté cez víkend po rozprave s odborníkmi a ich platnosť má začať zajtra, 3. marca 2021. 

Podľa SLK neprišli s ničím novým, ničím prelomovým a opatrenia, ktoré navrhli prichádzajú aj tak príliš neskoro. Podľa Kollára z nich nie je jasné, kto má čo zabezpečiť či odkontrolovať a nie je vidieť žiadnu postupnosť krokov. 

SLK vyhlasuje, že situzáciu môžu zmeniť len cielené, jasné a organizačne dobre zvládnuté opatrenia, ktoré odľahčia preťažený zdravotnícky systém. 

,,Pandémie musíme zastaviť ešte pred bránami nemocníc. Pandémia sa nikdy nevyhráva množstvom funkčných ventilátorov. My musíme odľahčiť nemocnice a nápor, ktorý zvládajú len veľmi ťažko", hovorí Kollár. 

Dodáva, že opatrenia, ktoré vláda prijala vnímajú skôr problematicky a je pravdepodobné, že lekárom len zvýšia administratívu, ktorá ich už dávno zbytočne zaťažuje. 

SLK navrhuje vláde, aby niektoré kompetencie prenechala samosprávam. 

,,Rozmýšľame, prečo sa vláda bojí navrhnúť napríklad vznik lokálnych pandemických komisií, ktoré by boli pod správou samosprávy. Tie by dostali od vlády nielen úlohy, ale aj rôzne kompetencie. Samospráva najlepšie pozná svoju oblasť a sami dobre vedia, čo by lokálne mohlo najviac pomôcť.", uzavrel Kollár. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.