KOLLÁR ODMIETA DODATOČNÉ PODMIENKY K ZÁKONU UMOŽŇUJÚCEMU PREDČASNÉ VOĽBY

„Toto v živote nepodporím,“ reagoval predseda NR SR Boris Kollár na úvahy ústavne ukotviť napríklad existenciu Špecializovaného trestného súdu či Úradu špeciálnej prokuratúry. „Čo má špeciálny súd a špeciálna prokuratúra spoločné s predčasnými voľbami?“ pýta sa.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 20.01.2023

Predseda Národnej rady SR a šéf Sme rodina Boris Kollár odmieta dodatočné podmienky k podpore ústavného zákona umožňujúceho predčasné parlamentné voľby. Vyplýva to z jeho vyjadrenia vo diskusnej relácii TV Joj Na hrane.

„Toto v živote nepodporím,“ reagoval Kollár na úvahy ústavne ukotviť napríklad existenciu Špecializovaného trestného súdu či Úradu špeciálnej prokuratúry. „Čo má špeciálny súd a špeciálna prokuratúra spoločné s predčasnými voľbami?“ pýta sa. O takýchto zmenách je podľa neho potrebné viesť širokú debatu. Verí, že ústavný zákon o možnosti skrátiť volebné obdobie bude schválený bez dodatočných podmienok.

Volebný systém by pritom zmeniť nechcel. „Som za ten systém, aký je,“ reagoval Kollár. Presadzuje však čo najskorší termín volieb. „Niektorí bývalí koaliční partneri chcú september a niektorí až február 2024,“ priblížil Kollár.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.