KOLLÁR: PREVÁDZKA SI URČÍ KOHO PUSTÍ DNU A KOHO NIE

Boris Kollár: Do prevádzok budú mať možnosť prístupu ako očkovaní, tak aj nezaočkovaní, podľa toho, aký režim si zvolí majiteľ podniku a bude ho môcť meniť aj viackrát za deň, takže žiadna diskriminácia ani rozdeľovanie sa konať nebude.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 11.08.2021

O vstupe do prevádzok bude rozhodovať majiteľ podniku. Pre TASR to v reakcii na schválený COVID automat povedalo koaličné hnutie Sme rodina s tým, že tak nedôjde k diskriminácii občanov.
      
"Do prevádzok budú mať možnosť prístupu ako očkovaní, tak aj nezaočkovaní, podľa toho, aký režim si zvolí majiteľ podniku a bude ho môcť meniť aj viackrát za deň, takže žiadna diskriminácia ani rozdeľovanie sa konať nebude," uviedla strana. Dodala, že ich ministri na utorňajšej (10. 8.) vláde boli za to, aby COVID automat nediskriminoval a nedával za povinnosť očkovanie. Sme rodina zdôraznila, že tento krok ostáva na slobodnom rozhodnutí každého občana Slovenska.
     
COVID automat platný od pondelka (16. 8.) bude mať po novom päť farieb a namiesto národného prístupu bude preferovať okresný, ktorý zohľadní aj mieru zaočkovanosti rizikových skupín v regióne. Okresná charakteristika sa stanoví na základe sedemdňovej incidencie nových prípadov koronavírusu v danom okrese. Sledovať sa má aj pozitivita PCR testov pre posúdenie dostatočnej úrovne testovania, ako aj trend v pozitivite testov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.