KOLLÁR: ŠKODA, ŽE PRE REFORMU NEMOCNÍC NIČÍME ĽUDSKÉ ŽIVOTY

Boris Kollár uviedol, že optimalizáciu siete nemocníc pripravuje Ministerstvo zdravotníctva SR od stola. Zopakoval, že hnutie reformu v súčasnej podobe nepodporí a pokiaľ nebude mať minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský súhlasné stanovisko z regiónov, nemôže s hnutím počítať.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 22.10.2021

Optimalizáciu siete nemocníc pripravuje Ministerstvo zdravotníctva SR od stola. Povedal to v piatok v Partizánskom po návšteve tamojšej nemocnice predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
      
Zopakoval, že hnutie reformu v súčasnej podobe nepodporí a pokiaľ nebude mať minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) súhlasné stanovisko z regiónov, nemôže s hnutím počítať. "Veľmi ma mrzí, že sa to robí takýmto spôsobom, len pre reformu. Aby sme získali nejaké zdroje, niečo namaľujeme a ideme ničiť životy ľudí," tvrdí predseda parlamentu.
      
Riaditeľ nemocnice v Partizánskom Gabriel Krbúšik si myslí, že optimalizácia siete nemocníc v Trenčianskom kraji už prebehla, dôkazom majú byť zdravotnícke zariadenia v Handlovej, Bánovciach nad Bebravou a Ilave. "Pre Trenčiansky kraj by už bolo ďalej neúnosné, pokiaľ by sme túto sieť ďalej riedili," ozrejmil. Samospráva iniciovala za zachovanie oddelení v nemocnici i petíciu.
      
Vláda schválila reformu zdravotníctva 29. septembra. Nemocnice sa majú rozdeliť na viacero úrovní. Zoznam nemocníc však zatiaľ známy nie je. Prvé reálne zmeny v praxi sa majú začať realizovať od roku 2024. Ministerstvo zdravotníctva deklarovalo, že nemocnice rušiť nebude. Minister verí, že s hnutím bude ešte diskutovať. Podľa šéfky parlamentného zdravotníckeho výboru Jany Bittó Cigánikovej (SaS) reforma môže prejsť aj bez podpory Sme rodina.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.