KOLLÁR: SME RODINA PODPORUJE JÚNOVÝ TERMÍN PREDČASNÝCH VOLIEB

Boris Kollár, predseda NR SR a hnutia Sme rodina: Je pravda, že my sme boli ochotní podporiť zostavenie 76-ky poslancov len pod podmienkou, že pripravíme krajinu k predčasným voľbám. Hnutie Sme rodina podporuje júnový termín predčasných volieb, aby konečne prišla vláda, ktorá bude mať plné kompetencie a dôveru občanov. Keď sa väčšinoví partneri dohodnú, že to je možné urobiť len v septembri, nebudeme sa hádzať o zem a budeme s tým súhlasiť.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 17.01.2023

Predseda Národnej rady SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár ocenil, že strana Sloboda a Solidarita sa rozhodla podporiť myšlienku predčasných volieb. „Je pravda, že my sme boli ochotní podporiť zostavenie 76-ky poslancov len pod podmienkou, že pripravíme krajinu k predčasným voľbám. Hnutie Sme rodina podporuje júnový termín predčasných volieb, aby konečne prišla vláda, ktorá bude mať plné kompetencie a dôveru občanov,“ uviedol Kollár na tlačovej konferencii.

Zároveň dodal, že sú ochotní pristúpiť aj na kompromis, ktorým je septembrový termín. „Keď sa väčšinoví partneri dohodnú, že to je možné urobiť len v septembri, nebudeme sa hádzať o zem a budeme s tým súhlasiť. Musíme nájsť také riešenie, s ktorým bude každý spokojný,“ dodal predseda parlamentu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.