KOLLÁR: ŠTUDENTOM, KTORÍ ZAČALI NEŽNÚ REVOLÚCIU PATRÍ ÚCTA

Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) položil v utorok veniec k pamätníku Brána slobody v bratislavskom Devíne pri príležitosti nadchádzajúceho Dňa boja za slobodu a demokraciu. Na pietnom akte sa zúčastnili aj poslanci NR SR Jozef Lukáč, Igor Kašper a Ľudovít Goga (všetci Sme rodina).

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 16.11.2021

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) položil v utorok veniec k pamätníku Brána slobody v bratislavskom Devíne pri príležitosti nadchádzajúceho Dňa boja za slobodu a demokraciu. Na pietnom akte sa zúčastnili aj poslanci NR SR Jozef Lukáč, Igor Kašper a Ľudovít Goga (všetci Sme rodina).
      
Kollár pripomenul, že Nežnú revolúciu naštartovali pred 32 rokmi študenti, ktorým patrí úcta. Pripomenul dôležitosť tohto sviatku, vďačíme mu podľa neho aj za to, že môžeme slobodne cestovať či študovať všade vo svete.
      
Drastický policajný zásah proti povolenej študentskej demonštrácii 17. novembra 1989 v Prahe viedol v priebehu niekoľkých týždňov k pádu komunistického systému vo vtedajšom Československu. Táto nenásilná zmena známa tiež ako Nežná revolúcia (alebo Sametová revoluce) je dôvodom, pre ktorý sa 17. november stal štátnym sviatkom nazvaným Deň boja za slobodu a demokraciu. Rovnako je 17. november už od druhej svetovej vojny Dňom študentov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.