KOMU DÁŠ SVOJ HLAS?                                    

Niekto je roky v politike, zrazu príde nová strana vzápätí sa o tej osobe píše ako o jednom z nových neokukaných ľudí v politike, pritom ten politik zmenil len obal

Foto František Iván/TASR
Dátum 10.07.2019

Ak si nezamestnaný a vyberáš si politikov, ktorí reálne nedokážu zlepšiť možnosti v mieste, kde žiješ a ty im napriek tomu stále fandíš, niečo v Tvojom výbere, na koho strane stojíš, škrípe. Ak si matka na materskej dovolenke, vyber si politikov, ktorí reálne môžu zlepšiť Tvoje postavenie aspon v niečom.

Dôstojne žiť

Ak ťa trápia zlodeji, ktorí Ti z pozemkov (tvojich pozemkov) sústavne niečo berú, porozmýšľaj dobre či strany ako Progresívne Slovensko skutočne dokážu schvaľovaním svojej agendy zlepšiť aj Tvoju situáciu. Nie sme predsa ovce, aby sme len preto, že uspela žena so slabou angličtinou sympatizujúca s partnerstvami, okamžite schvaľovali to, čo tá strana(ktorú vyniesla popularita módnej vlny) presadzuje. Jej líder mi zaželal pekný víkend na sociálnej sieti. Ja by som mu odpovedal, že pekný víkend môžem mať krásny každý, ak nebudem ako väčšina ľudí na Slovensku riešiť zadĺženosť, ak moja situácia človeka pracujúceho v 2 prácach (do marca 2019 dokonca v 3 prac. pomeroch) sa bude zlepšovať a ja budem schopný dôstojne žiť v krajine, ktorá je mojim domovom.

Ak Ťa trápi, kto zabil Jána Kuciaka, nezabudni, že je kopec zabitých nevinných ľudí, ktorých nik do takej miery, ako vraždu Kuciaka nemedializoval. To neznamená, že budem ako ovca neskutočne glorifikovať pána Kuciaka(aj keď jasné, že mi je ľúto, že ho niekto zabil). Áno je mi ľúto, že ho zabili a tiež Martinu Kušnírovú, ale nezabúdam ani na veľa zavraždených ľudí, ktorí boli takisto v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Aj tých mi je ľúto. A aj to,
že o veľa z nich sa jednoducho nepíše, lebo veľa ľudí ani o nich nevedelo a ani nevie. Napriek tomu aj obete trestných činov si zaslúžia našu úctu.

Posunúť Slovensko vpred

Ako my môžeme posudzovať ich životy, keď nedisponujeme v hlave Božím určením reality? Nie sme Boh, aby sme vedeli, prečo tie obete vrážd zahynuli. Ale prispejme k tomu, aby každý človek, ktorý ozaj  vykonal niečo dobré pre Slovensko, si zaslúžil našu úctu.
Áno napríklad aj Štefa Harabin si zaslúži našu úctu. Už len kvôli veľa prípadom trestnej činnosti, ktoré zvládol na jednotku a hlavne vďaka nemu súd často odsúdil páchateľov. Nezabúdajme na ľudí, čo pomáhajú. Je ich veľa, ale o niektorých veľké mienkotvorné denníky nepíšu. Jednoducho sa moc nenosí písať o ľuďoch, ktorí pomáhajú bez vedľajších úmyslov. Veľa ľudí nadáva v autobusoch, obchodoch, na ulici, v baroch a všade možne. Dennodenne to vidím. Ale ak chceme skutočne našu krajinu zlepšiť, začnime si viac všímať nie celebrity, ale skutočných hrdinov našej doby. Verte pár ich poznám aj osobne. Ak si mám ja vybrať politikov, či stranu ktorej dám svoj hlas, vyberiem si hlavne ľudí, čo ozaj niečo vykonali pre našu krajinu a určite si nevyberiem stranu, kde jej líder pred rokmi písal s pocitom hanby o lokalpatriotizme a vlastenectve. Jasné, on to potom vysvetlil, ako to myslel, ale pre
mňa osobne taký človek nie je riešením ani garanciou, že Slovensko ozaj posunie tým správnym smerom. 

Prevracači kabátov

Ďalšia iná vec je ,ak niekto prevracia kabáty. Iste je to jeho alebo jej vec. Je veľa takých ľudí.Ale verte, ak niekto príliš často mení kabáty, sleduje tým nejaký účel. A ozaj málokedy je tým sledovaným účelom posunúť Slovensko tým správnym smerom (aj keď Vám to bude taký človek tvrdiť). Niekto je roky v politike, zrazu príde nová strana vzápätí sa o tej osobe píše ako o jednom z nových neokukaných ľudí v politike. Ani takému človeku nedám svoj hlas. Prirovnám to k tomu, že aj keď výrobok zmení obal, stále je to chuťovo ten istý výrobok.
Ja dám svoj hlas ľuďom, ktorí Slovenskú republiku posúvajú tým správnym smerom. Takým, ktorí nepreferujú len prozápadnú liberálnu agendu, ale ktorí chcú aby Slovenska republika mala štandardné vzťahy s mnohými krajinami. Takým, ktorých média neriešia pre kúpu pozemkov alebo pre vratky DPH. Dám hlas ľuďom, ktorí sú garanciou toho, že sa zlepši moje postavenie, ale aj postavenie matiek na materskej či seniorov. A hlavne dám hlas 
ľuďom, pre ktorých je Slovensko krajinou, na ktorej im skutočne záleží a ktorí robia politiku pre človeka zodpovedne.


(Autor je lektor anglického jazyka a vychovávateľ v Centre pre deti a rodiny v Bratislave)

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.