KOMUNISTICKÝ REŽÍM NEDÁ POSLANCOM SPÁVAŤ ANI V ČASE PANDÉMIE

Poslanci na čele s Ondrejom Dostálom predložili návrh zákona, ktorý má zakázať pomenovať ulice po "predstaviteľoch komunistického režimu" a 24. jún chcú uviesť ako Deň pamiatky obetí tohto režimu. 

Foto TASR
Dátum 22.09.2020

BRATISLAVA 22. septembra (TASR/extraplus.sk) - Diskusiou k viacerým návrhom na zavedenie pamätných dní začali poslanci Národnej rady (NR) SR druhý rokovací týždeň 12. schôdze parlamentu.

Poslanci diskutujú o návrhu, ktorým by sa mohol 28. október ako Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu opäť zaradiť k štátnym sviatkom. Takisto rokujú o návrhu poslancov OĽANO, aby sa rozšíril zoznam pamätných dní o 24. jún ako Deň pamiatky obetí komunistického režimu.

Ďalšou novelou chcú doplniť do zoznamu pamätných dní 21. jún ako Deň odchodu okupačných vojsk sovietskej armády z Česko-Slovenska v roku 1991 a 21. august ako Deň obetí okupácie Česko-Slovenska v roku 1968.

V utorok popoludní má plénum naplánované rokovanie o Správe o hodnotení plnenia pravidiel rozpočtovej zodpovednosti a pravidiel rozpočtovej transparentnosti za rok 2019, tiež rokovanie o Správe o stave a vývoji finančného trhu za rok 2019. Poslancov čaká i návrh na voľbu dvoch podpredsedov Najvyššieho kontrolného úradu SR.

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Draxler 22. septembra 2020.

ČOMU SA DNES VENUJÚ BLBCI V PARLAMENTE? CENZÚRE

S neuverením som si prečítal, že skupina poslancov na čele s kým iným ako Ondrejom Dostálom (ale sú tam poslanci zo všetkých koaličných strán: Šeliga, Pčolinský, Grendel...) predložila do parlamentu návrh zákona, ktorým sa má zakázať pomenúvať ulice po "predstaviteľoch režimu založeného na komunistickej ideológii" alebo im robiť pamätné tabule.

Naozaj nemajú v tieto dni tí ľudia nič lepšie na práci??? Mimochodom, z toho návrhu zákona je nejasné, kto sa myslí predstaviteľom režimu. A tiež: náramne liberálne, všetko možné zakazovať zákonmi.
Tento hrdinský boj proti režimu spred roka 1989 tri dekády po jeho páde je niečo vrcholne trápne. A hlavne: s režimom nemusíte súhlasiť (ja som k nemu dosť kritický), na druhej strane je proste fakt, že väčšina toho, čo vnímame ako moderné Slovensko, vrátane jeho kultúry, vzniklo práve za toho režimu.
Dostál a ďalší, láskavo sa s tým už zmierte. A choďte už konečne niekam robiť niečo užitočné.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.