KONIEC SYMBOLU SLOVENSKA AKO HO POZNÁME

Nevydarená karikatúra okopírovaná od Rakúšanov bude špatiť Štrbské pleso dlhé desaťročia. 

Foto Facebook
Dátum 12.05.2020

Vysoké Tatry spolu so Štrbským plesom sú akýmsi symbolom pre všetkých Slovákov. Dokonalá, čistá príroda zobrazuje všetko to, na čo sme hrdí. Preto množstvo ľudí nedokáže zniesť pohľad na meniace sa Štrbské pleso, ktoré láka developerov z celého sveta. 

Nová turistická atrakcia od spoločnosti High Tatras Tower, ktorá už pomaly finišuje svoju výstavbu mení celkový krajinný charakter. Aj napriek sťažnostiam a petíciam ju však plánujú otvárať v júni.

Podľa investora nezasahuje stavba do prírodného prostredia, ale je realizovaná už na urbanizovej ploche v zastavanom území obce.  

"Rakúšania podobnú vežu postavili skvostne a na mieste, kde sa fakt vyníma a je z nej impozantný výhľad. Toto je karikatúra, aj to nevydarená," napísala používateľka Facebooku pod jednu z mnohých fotiek veže v skupine o Vysokých Tatrách.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.