KONZÍLIUM ODBORNÍKOV BUDE PORADNÝM ORGÁNOM LENGVARSKÉHO

Šéf rezortu verí, že sa tak stane už budúci týždeň. Zároveň by mali byť súčasťou konzília aj špecialisti z iných odborov. Zastúpenie by mali mať okrem hygienikov a epidemiológov aj odborníci z oblastí informatiky a hospodárstva.

Foto SITA
Dátum 23.04.2021

Konzílium odborníkov bude oficiálnym poradným orgánom ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Šéf rezortu verí, že sa tak stane už budúci týždeň. Zároveň by mali byť súčasťou konzília aj špecialisti z iných odborov. Zastúpenie by mali mať okrem hygienikov a epidemiológov aj odborníci z oblastí informatiky a hospodárstva. Minister zvažuje prizvať do konzília aj dátových odborníkov, prípadne psychológov. „Cieľom je, aby spektrum odborností bolo vyvážené a závery boli komplexnejšie,“ povedal Lengvarský. Po piatkovom stretnutí s novinármi zároveň potvrdil aj plánovanú reorganizáciu ministerstva zdravotníctva, zatiaľ však podľa jeho slov nemá konkrétne mená.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.