KORČOK BUDE ROKOVAŤ S NATO O AKTIVITÁCH RUSKA A RASTÚCOM VPLYVE ČÍNY

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok má v utorok (1. 12.) a v stredu (2. 12.) rokovať prostredníctvom videoprenosu so spojencami na ministerskom rokovaní Severoatlantickej aliancie (NATO).

Foto TASR
Dátum 30.11.2020

BRATISLAVA 30. novembra (TASR/extraplus.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) má v utorok (1. 12.) a v stredu (2. 12.) rokovať prostredníctvom videoprenosu so spojencami na ministerskom rokovaní Severoatlantickej aliancie (NATO). Témou rokovaní má byť okrem iného hodnotenie aktivít Ruska či rastúci vplyv Číny. TASR o tom informoval tlačový odbor MZVEZ SR.
      
"Prvý rokovací deň sa ministri zamerajú na reflexný proces NATO 2030, na hodnotenie aktivít Ruska, vývoj v Afganistane, na západnom Balkáne, Blízkom východe, severnej Afrike a Saheli z pohľadu Aliancie," doplnil rezort zahraničia. Taktiež sa majú zaoberať architektúrou režimov kontroly zbrojenia, odzbrojenia a nešírenia zbraní hromadného ničenia.
      
Agende druhého rokovacieho dňa má dominovať diskusia s kľúčovými partnermi Aliancie. "K rastúcemu vplyvu Číny budú ministri diskutovať spolu s vysokým predstaviteľom EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josepom Borrellom, vybranými európskymi partnermi Fínskom a Švédskom a ázijsko-pacifickými partnermi Austráliou, Japonskom, Južnou Kóreou a Novým Zélandom," spresnilo ministerstvo. O bezpečnosti v čiernomorskom regióne majú spojenci rokovať spolu s ministrami Gruzínska a Ukrajiny.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.