KORČOK: CHRÁNIME PRÁVNY ŠTÁT, PODPORUJEME SLOBODU MÉDIÍ A BEZPEČNOSŤ NOVINÁROV

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok prehlásil, že s Holandskom nás spája oveľa viac ako len členstvo v EÚ a NATO. Vraj rovnako podporujeme ochranu právneho štátu, demokracie a podporujeme slobodu médií a bezpečnosť novinárov. 

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 14.10.2021

S Holandskom nás spája oveľa viac ako len členstvo v EÚ a NATO. Vo viacerých oblastiach zdieľame prístup k európskej integrácii, presadzujeme ochranu právneho štátu, demokracie a podporujeme slobodu médií a bezpečnosť novinárov. Vyhlásil to minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS), ktorý v stredu (13. 10.) prijal na nástupnej návšteve novú veľvyslankyňu Holandského kráľovstva v SR Gabriellu Sancisi. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Partneri v rámci spoločnej diskusie ocenili úroveň slovensko-holandských vzťahov, ktoré sa podľa MZVEZ vyznačujú dynamikou nielen v politickej, ale najmä v ekonomickej a kultúrnej oblasti či v rovine medziľudských kontaktov.

"Ako európski partneri a spojenci zdieľame spoločné hodnoty od dodržiavania zásad demokracie, podpory ľudských práv, udržateľného rozvoja až po rovnaké postoje k environmentálnym výzvam súčasnosti," uviedol Korčok. Minister tiež navrhol zintenzívniť bilaterálne vzťahy, napríklad v spolupráci pri environmentálnych témach alebo v digitálnej ekonomike. V tejto súvislosti ocenil veľvyslankyňu a jej zámer prispieť k tomuto cieľu. Partneri tiež diskutovali o otázkach boja proti pandémii nového koronavírusu, ako aj rozširovania EÚ.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.