KORČOK: ČIERNA HORA NIE JE LEN SPOJENEC, ALE AJ PRIATEĽ SLOVENSKA

Šéf slovenskej diplomacie s Djukanovičom rokoval o prehlbovaní slovensko – čiernohorských vzťahov v politickej a ekonomickej oblasti a tiež o napredovaní Čiernej Hory v integračnom procese do Európskej únie.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 16.07.2021

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) vníma Čiernu Horu nielen ako spojenca, ale aj ako priateľa Slovenska. Minister o tom vo svojom profile na sociálnej sieti informoval po tom, ako sa stretol s prezidentom Čiernej Hory Milom Djukanovičom. Ten je na oficiálnej návšteve Slovenska po prvýkrát od nástupu do úradu v roku 2018.

Šéf slovenskej diplomacie s Djukanovičom rokoval o prehlbovaní slovensko – čiernohorských vzťahov v politickej a ekonomickej oblasti a tiež o napredovaní Čiernej Hory v integračnom procese do Európskej únie. „Čierna Hora má záujem o investície a know-how v oblastiach digitálnej transformácie či smart cities, kde by sa mohli presadiť slovenské subjekty,“ povedal Korčok. Zároveň ale vyjadril znepokojenie nad nárastom nacionalizmu nielen v Čiernej Hore, ale v celom regióne a tiež pokusy o prekresľovanie hraníc na západnom Balkáne. „Jednoznačne podporujeme zachovanie územnej celistvosti a suverenity krajín západného Balkánu,“ povedal Korčok.

Čiernohorský prezident na záver svojej návštevy Slovenska ocenil vysokú úroveň bilaterálnych vzťahov, ktorá sa od obnovenia nezávislosti Čiernej Hory v roku 2006 stala tradíciou. Zároveň poďakoval za pomoc Slovenska, ktorá od začiatku pandémie dosiahla viac ako 100-tisíc eur. Cielená bola najmä na sektor zdravotníctva.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.